تاریخ خبر: ۲۶ اسف ۱۳۹۵
مراسم اعتکاف در بیش از ۱۶ مسجد بروجرد برگزار می‌شود

مراسم اعتکاف در بیش از ۱۶ مسجد بروجرد برگزار می‌شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد گفت: مراسم معنوی اعتکاف امسال در بیش از ۱۶ مسجد شهرستان بروجرد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین صادق جعفرپور ظهر امروز در جلسه هماهنگی ستاد برگزاری مراسم اعتکاف این شهرستان اظهار داشت: در شهرستان بروجرد همه‌ساله میزان معتکفان شرکت‌کننده در مراسم معنوی اعتکاف افزایش می‌یابد و نیاز به امکانات بیشتری برای برگزاری این مراسم وجود دارد.

وی با ارائه گزارشی از اقدامات سال گذشته این ستاد در برگزاری مراسم معنوی اعتکاف افزود: سال گذشته در ۱۶ مسجد سطح شهر بروجرد تعداد دو هزار و ۷۵۲ نفر در مراسم اعتکاف شرکت کردند که از این تعداد ۴۷۰ نفر مرد و دو هزار و ۲۸۲ نفر زن از تمامی اقشار و گروه‌های سنی مختلف بودند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد بیان کرد: علاوه بر مساجد سطح شهر تعداد قریب به ۷۰۰ نفر نیز در برخی مساجد روستایی در مراسم پرفیض اعتکاف شرکت کردند و تلاش شد تمامی برنامه‌های فرهنگی از قبیل اعزام مبلغ و برپایی نماز جماعت و نظارت بر مسائل بهداشتی در تمامی مساجد انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: میزان شرکت‌کنندگان در مراسم اعتکاف سال گذشته در شهرستان بروجرد ۷۲۰ نفر نسبت به سال گذشته افزایش داشت که پیش‌بینی می‌شود این تعداد امسال نیز با افزایش آمار شرکت‌کنندگان در این مراسم معنوی و استقبال خوب جوانان و نوجوانان رو‌به‌رو شود.

جعفرپور افزود: ثبت‌نام از علاقه‌مندان به شرکت در مراسم معنوی اعتکاف امسال شهرستان بروجرد از ۱۶ فروردین‌ماه آغاز می‌شود.

به گزارش تسنیم، در این جلسه همچنین مقرر شد تیم پزشکی در مساجد این شهرستان استقرار یابد و بر لزوم اطلاع‌رسانی دقیق به مردم جهت شرکت در این مراسم معنوی تأکید شد.

انتهای پیام/

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image 11536_original_19af4e7d-85e5-4b2e-acc7-85a2de80d3ce

یک دیدگاه