تاریخ خبر: ۲۸ اسف ۱۳۹۵
مخالف هرگونه تغییر مهندسی در ساخت سد کمندان ازنا هستیم

مخالف هرگونه تغییر مهندسی در ساخت سد کمندان ازنا هستیم

نماینده دورود وازنا در مجلس گفت:به شدت مخالف هرگونه تغییر مهندسی در ساخت سد کمندان ازنا هستیم و طرح اولیه این سد باید اجرا شود.

مجید کیانپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ازنا در رابطه با ساخت سد کمندان این شهرستان اظهار داشت: بر اساس جلسه‌ای که با میدانی معاون وزیر نیرو، جلسات متعددی که با وزیر نیرو و حاج رسولی‌ها مدیر شرکت منابع آب ایران داشتیم تأکید بر این بود که سد کمندان ازنا در همان طرح اولیه ساخته شود.

وی با تأکید بر اینکه با هرگونه تغییر مهندسی در سد کمندان به‌شدت مخالف هستیم، افزود: شخص وزیر نیز روی طرح اولیه تأکید داشته که به‌طور حتم رعایت شود.

نماینده مردم دورود وازنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سد کمندان ازنا هم‌اکنون بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد عنوان کرد: حوضچه این سد در ۲۸ میلیون مترمکعب و تنظیم آن در ۷۲ میلیون مترمکعب طراحی‌شده است.

وی بیان کرد: ازآنجاکه این سد بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد تغییر در طراحی آن غیرمنطقی است و بنا بود این کار انجام شود باید پیش‌ازاین انجام می‌شد بنابراین از استاندار لرستان و مسئولان استان درخواست می‌شود تا منافع شهر ازنا را ببینند.

کیانپور با اشاره به اینکه هفت هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان در پایین‌دست سد کمندان قرار دارد گفت: تنها حدود چهار هزار و ۸۰۰ هکتار شبکه یک و دو این سد برای آب‌رسانی کشاورزی انجام‌شده است که با تغییر در آن‌همه این کارها زیر سؤال می‌رود چراکه تاکنون بیش از ۲۰ میلیارد تومان برای اجرای شبکه یک و دو این سد هزینه شده است.

وی به لزوم جابه‌جایی مردم روستای کمندان از بالادست این سد تأکید کرد و اظهار داشت: تقاضا داریم از اظهارنظرهای غیر کارشناسی در رابطه با این سد خودداری شود و این سد بر اساس همان طرح اولیه اجرایی شود.

انتهای پیام/

R41450/P1361/S6,72/CT1

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 4 (4) image 8 (7)

یک دیدگاه