تاریخ خبر: ۳۰ تیر ۱۳۹۵
بسیاری از کارگاه‌های استان لرستان در حال ورشکستگی است

بسیاری از کارگاه‌های استان لرستان در حال ورشکستگی است

بسیاری از کارگاه‌های استان لرستان در حال ورشکستگی است

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: با وجود نرخ بالای بیکاری و فقر در لرستان، بسیاری از کارگاه‌های استان در حال ورشکستگی هستند که مشکل ما پول نبوده و مشکل زیاده خواهی و سهم خواهی برخی است.

 جعفر بدری در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد با بیان اینکه به استان لرستان ظلم زیادی شده است، اظهار داشت: در مقابل اقتصاد مقاومتی، مقاومت وجود دارد  راه و راهی جز شکستن این مقاومت نداریم.

وی با بیان اینکه برای به نتیجه رسیدن اجرای اقتصاد مقاومتی راهی جز ایستادن مقابل تهدیدات وجود ندارد، افزود: استاندار لرستان از بدو ورود به استان دغدغه جذب سرمایه گذار را داشته و در برخی از زمینه‌ها موفق بوده است.

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه تمام دستگاه‌های استان با استانداری لرستان همکاری لازم داشته اند، عنوان کرد: اما لازمه کار حمایت وزیر کشور از استاندار است.

وی بیان کرد: با وجود نرخ بالای بیکاری و فقر در لرستان، بسیاری از کارگاه‌های استان در حال ورشکستگی هستند که مشکل ما پول نبوده و مشکل زیاده خواهی و سهم خواهی برخی است.

بدری با بیان اینکه تا هزینه تولید را پایین نیاورده و بازار تولید ایجا نکنیم مشکلات واحدهای تولیدی استان حل نخواهد شد، گفت: کارخانه پارسیلون زمانی کار تولید نخ و الیاف داشته اما شخصی با ۸۰۰ میلیون تومان این واحد را خریده و فقط ۳۰۰ میلیون آن را پرداخت کرده و حدود ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات گرفته و در حال حاضر بدهی بانکی پارسیلون به ۲۴۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی ماهانه سه میلیارد تومان بدهی کارگران استان را پرداخت می‌کند، تصریح کرد: مقاومت‌های موجود در ارتباط با اقتصاد مقاومتی را باید از بین برده و راه چاره‌ای اساسی و درست برای این امر داشته باشیم.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

IMG13455060 82176256-70914975 2144470 2154840

یک دیدگاه