تاریخ خبر: ۲۸ اسف ۱۳۹۵
پارک سافاری با سرمایه‌گذاری ۱۳۰۰ میلیارد تومان در لرستان راه‌اندازی می‌شود

پارک سافاری با سرمایه‌گذاری ۱۳۰۰ میلیارد تومان در لرستان راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی لرستان گفت: پارک سافاری با سرمایه‌گذاری ۱۳۰۰ میلیارد تومان و با اشتغال‌زایی ۳ هزار نفر در لرستان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، غلامرضا سلیمانی ظهر امروز در نشست کارگروه ستاد تسهیل سفرهای نوروزی لرستان که با حضور زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برگزار شد، اظهار داشت: استان لرستان با دارا بودن بیش از پنج هزار اثر تاریخی، طبیعی و فرهنگی که دو هزار و ۳۰۰ مورد آن‌ها به ثبت ملی رسیده‌ است یکی از غنی‌ترین و منحصرترین استان‌های کشور است.

وی افزود: تالاب‌ها، رودخانه‌های خروشان، آبشارها، ژئوسایت‌ها، ژئوپارک‌ها، جنگل انبوه و آب‌وهوای چهارفصل، سبب انتخاب لرستان به‌عنوان پایتخت ژئوتوریسم ایران از طرف سازمان زمین‌شناسی کشور شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان لرستان با اشاره به قلعه فلک‌الافلاک و راه‌اندازی پایگاه پل‌های تاریخی لرستان عنوان کرد: این استان دارای ۹۶ پل تاریخی است که هرکدام از آن‌ها شاهکار بی‌بدیل معماری و فرصت گردشگری هستند.

وی بیان کرد: بروجرد دارای دو منطقه تاریخی با وسعت ۲۷۰ هکتار و خرم‌آباد نیز دارای ۵۵ هکتار بافت قدیمی است و از طرف دیگر لرستان دارای ۱۰ هزار قطعه اشیا مفرغی است که در مجموعه موزه و گنجینه قلعه فلک‌الافلک موجوداند و زینت‌بخش موزه‌های داخلی و خارجی کشور شده‌اند.

سلیمانی با اشاره به وجود ۱۰۰ رشته صنایع‌دستی استان و موسیقی اصیل لرستانی تصریح کرد: صنعت توریست نیازمند تبلیغات و زیرساخت‌های لازم است که در لرستان درزمینهٔ عمرانی کارهایی همچون اجرای طرح توسعه فرودگاه، راه‌آهن و چهار خطه کردن محورهای استان انجام گرفته است که هرکدام از این موارد ظرفیت خوبی را برای گردشگری هستند.

وی خطاب به رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: انتظار استان این است که زیرساخت‌های سایت‌های گردشگری ساماندهی شوند تا بتوانند حداقل امکانات را به گردشگران ارائه دهند.

‌ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان لرستان گفت: از آنجایی‌که صنعت گردشگری صنعت سبز و زودبازده‌ است، لرستان برای تکمیل تأسیسات زیربنایی گردشگری خود نیازمند عنایت ویژه صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات بانکی در این راستا است.

وی با اشاره به اجرای طرح سافاری پارک در لرستان اظهار داشت: این طرح با سرمایه‌گذاری هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی و با اشتغال‌زایی سه هزار نفر برای اولین بار در کشور در استان لرستان اجرا خواهد شد.

سلیمانی بابیان اینکه احیا هشت بنا و خانه تاریخی جزو پروژه‌های اقتصاد مقاومتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان لرستان است، افزود: حمام گپ یکی از بناهای مرمت‌شده استان است که هفت بنای دیگر به‌عنوان تأسیسات رهاشده در مسیرها هستند که جهت واگذاری به بخش خصوصی تعیین تکلیف شده‌اند.

وی عنوان کرد: راه‌اندازی نمایشگاه صنایع‌دستی در خرم‌آباد و احیای هفت ظرفیت اقامتی همانند هتل صخره‌ای و هتل آزادی از دیگر ۲۷ پروژه اقتصاد مقاومتی این اداره کل است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image 4 (4)

یک دیدگاه