تاریخ خبر: ۳۰ تیر ۱۳۹۵
بسیاری از کارگران لرستانی ماه‌هاست حقوق نگرفته‌اند/ برای فساد اقتصادی پول هست اما برای اشتغال و پیشرفت نیست؟

بسیاری از کارگران لرستانی ماه‌هاست حقوق نگرفته‌اند/ برای فساد اقتصادی پول هست اما برای اشتغال و پیشرفت نیست؟

بسیاری از کارگران لرستانی ماه‌هاست حقوق نگرفته‌اند/ برای فساد اقتصادی پول هست اما برای اشتغال و پیشرفت نیست؟

نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: چطور برای اشتغال و پیشرفت پول نیست اما برای فساد اقتصادی پول‌های کلان وجود دارد؟

 آیت الله سیداحمد میرعمادی چهارشنبه شب در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد با بیان اینکه خداوند متعال زندگی دنیا را میدان عمل و آزمایش انسان‌ها قرار داده است، اظهار داشت: خداوند در آیه دو سوره ملک می‌فرماید زندگی دنیا و مرگ و حیات را قرار داده تا در این امتحان خوب عمل کنیم، اگر وزیر و مدیرکل هستید قبل و بعد شما هم کسانی بوده و خواهند آمد مهم این است کدام بهتر عمل کرده‌اید.

وی با بیان اینکه در روایتی سه معنا برای این آیه بیان شده است، افزود: به کار گرفتن عقل و تدبیر، خداترسی و سودمند و نافع بودن برای مردم این سه معنا هستند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با بیان اینکه باید از این فرصت‌های کار و تلاش و خدمت‌رسانی به مردم استفاده کنیم، عنوان کرد: رهبر ما سال را به اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری کردند، اقدام و عمل ما چه بود؟ چه اقدامی کردیم؟ چه زمینه سازی‌‌ای انجام دادیم؟ چقدر فرصت‌سازی کردیم؟

وی بیان کرد: چهار ماه از سال گذشت خیلی زود هم سال به پایان می‌رسد، آیا از این مدت استفاده کرده‌ایم؟ کدام بهتر عمل کردید؟ کدام از میدان آزمایش سربلندتر هستید؟

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به اینکه لرستان صدر جدول بیکاری کشور است، گفت: چه اقدامی برای بیکاری لرستان انجام دادید؟ آیا بیکاری لرستان کاهش یافته یا بر آن افزوده شده است؟

وی با بیان اینکه کمتر خانواده‌ای در لرستان وجود دارد که به واسطه بیکاری ضرر و زیان ندیده باشد، تصریح کرد: آیا کارخانجات ما رونق پیدا کرده یا تعطیل شدند؟ بیکاری ما کمتر شده یا بیشتر شده است؟

امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: در سالی که لرستان به عنوان الگوی اقتصاد مقاومتی مشخص شده آمد و شد مسئولان را به فال نیک می‌گیریم اما انتظار مردم این است که هر مسئولی وارد استان می‌شود از قدم‌هایی که به جلو برداشته بگوید چراکه مردم استان نگران این وضعیت هستند.

وی اظهار داشت: ما می‌خواهیم اقتصاد مقاومتی درست کنیم می‌بینیم یک فساد اقتصادی درست می‌ شود که این دو با هم جور در نمی‌آید، چطور برای اشتغال و پیشرفت پول نیست اما برای فساد اقتصادی پول‌های کلان وجود دارد؟

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه کارگران زیادی در استان ما ماه‌ها حقوق نگرفته و نزد خانواده خود شرمنده‌اند، گفت: کارگر فضای سبز ما سه ماه است حقوق نگرفته اما یک نفر میلیون‌ها تومان حقوق می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید برنامه‌ریزی و اقدامات جدی صورت بگیرد، افزود: چرا برداشت‌های ظالمانه و حرام رواج پیدا کرده و حرام‌خوارها طلبکار هم هستند؟

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با تاکید بر اینکه این درد مردم لرستان به هیئت دولت برسد، عنوان کرد: یک نفر چندین سال از بیت‌المال خورده و او را کنار گذاشتند در حالی که کنار زدن آن به معنی آزادی اوست اما کدام یک از این مسئولانی که برکنار شدند از ثروتشان نیز کم شد؟ نه تنها کم نشد بلکه بیشتر هم می‌شود.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه مفسدین اقتصادی مدتی راهی زندان شده و آنجا نیز از بیت‌المال خورده و پس از مدت کوتاه آزاد و راحت می‌شوند، گفت: خواسته ما این است در سال اقدام و عمل مسئولان یک قدم جلو گذاشته و برای استان ما اقدامی عملی داشته باشند.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

139212012143516872175674 1466054583 ورزش همگانی scan0004

یک دیدگاه