تاریخ خبر: ۳۰ اسف ۱۳۹۵
راه روستاهای پز شهرستان الیگودرز بازگشایی می‌شود

راه روستاهای پز شهرستان الیگودرز بازگشایی می‌شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان گفت: اقداماتی در دست انجام است تا راه روستاهای پز شهرستان الیگودرز بازگشایی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از الیگودرز، حدود دو ماه از مسدودی راه خاکی روستاهای پز الیگودرز می‌گذرد و مردم نتوانستند برای تأمین مایحتاج خود در این مسیر تردد داشته باشند و ازآنجاکه این راه خاکی با کمترین بارشی مسدود می‌شود هرساله مردم چندین ماه از سال را با مشکل روبه‌رو هستند.

در پی مسدودی راه روستاهای الیگودرز خبرگزاری تسنیم لرستان بار دیگر در گزارشی باعنوان «حبس ۲ ماهه مردم روستاهای پز الیگودرز/ اینجا خبری از “نان‌ و آب ” نیست» پرداخت تا مسئولان توجه جدی به رفع مشکل مردم این منطقه داشته باشند اما ازآنجاکه این جاده مالرو و خاکی با کمترین بارشی مسدود می‌شود لازم است متولیان راه و شهرسازی برای بهسازی و ساخت جاده در این مسیر که غیر از سه روستای پز، راه دسترسی ۲۰ روستای دیگر است اقدام کنند.

مجید گودرزی رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای الیگودرز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رابطه با وضعیت راه ارتباطی روستاهای پز الیگودرز اظهار داشت: این مسیر زیرساخت ندارد، طی روزهای گذشته دستگاه لودر و بلدورز برای بازگشایی به این منطقه فرستاده شد اما چون وضعیت جاده واقعاً نامناسب بود نتوانستند عبور کنند.

وی افزود: این بخش از مسیر که تردد در آن مشکل دارد حدود ۱۵ کیلومتر است و در پی بارش باران به باتلاقی تبدیل‌شده است بنابراین مسیر کوتاهی نیست که شن‌ریزی در آن انجام شود از طرفی چون این مسیر مالرو است و جاده ندارد هرساله در فصل اردیبهشت تیغ زده می‌شود.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای الیگودرز با اشاره به اینکه اقداماتی برای بازگشایی این مسیر در دست اقدام است، عنوان کرد: ازآنجاکه این جاده وضعیت مناسبی ندارد و مردم واقعاً در مضیقه هستند لازم است متولیان امر این جاده را درست کنند تا ما نیز بتوانیم از آن نگهداری کنیم.

حبیب جمشیدی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان نیز در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: بازگشایی راه روستاهای پز شهرستان الیگودرز در دست اقدام است.

وی افزود: ازآنجاکه این جاده هنوز ساخته نشده است دستگاه به این منطقه فرستاده شد اما متأسفانه کارایی نداشت.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان عنوان کرد: هنوز راه و شهرسازی نتوانسته است راه بسازد و تحویل راهداری دهد بنابراین چون جاده مالرو است همواره ریزش میکند.در دست اقدام است که سریع بازگشایی شود.

وی با اشاره به اینکه اقداماتی در دست انجام است تا مسیر این روستاها هرچه سریعتر بازگشایی شود، بیان کرد: روز گذشته فاز دوم ساختمان راهدارخانه مورزرین در گردنه گل بادوش الیگودرز (شول‌آباد)که یکی از برف‌گیر ترین گردنه‌های استان لرستان است افتتاح شد.

انتهای پیام/

R41450/P41362/S6,72/CT1

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه