تاریخ خبر: ۲۶ آبا ۱۳۹۴
دبير هيأت دو و ميداني لرستان: درسال ۹۵ قهرمان آسیا تحویل جامعه ورزش ایران می دهیم

دبير هيأت دو و ميداني لرستان: درسال ۹۵ قهرمان آسیا تحویل جامعه ورزش ایران می دهیم

دبيرهيأت دووميداني لرستان درگفتگویی باخبرنگار بامداد لرستان گفت : ورزش دو وميداني عامل موفقيت در عرصه هاي ملي و بين المللي است .
سياوش سپهوند افزود : ورزش دو وميداني تحت عنوان مادر ورزش ها قلمداد مي شود چرا كه فعاليت هاي اين رشته (راه رفتن، دويدن، پرش و پرتاب) بخشي از فعاليت هاي ابتدايي هر انساني بوده و توسعه آن مي تواند مقدمه رشد ساير رشته هاي ورزشي گردد. اعتقاد بر اين است كه به دليل نقش مهم جدول مدل هاي المپيك و رويدادهاي بين المللي در تعيين جايگاه هر كشوري در بسياري از عرصه هاي داخلي و خارجي، توجه به رشته هاي مدال آور نظير دو و ميداني را الزم آور مي نمايد.
وی ادامه داد : اهميت اين موضوع تنها در تعيين كشورها در مسابقات چهار ساله به نام المپيك نبوده بلكه نشانگرروابط اقتصادي، روابط ديپلماتيك، افزايش وجهه و اعتبار بين المللي هر كشور، شناساندن كشور موفق به سراسر جهان است و از اين طريق باعث رشد صنعت گردشگري، افزايش غرور و افتخار ملي، افزايش همبستگي و انسجام ملي و افزايش حس اعتماد به نفس و بالا بردن فرهنگ سخت كوشي در ميان مردم آن كشور خواهد شد.
دبير هيأت دو و ميداني لرستان عنوان داشت : با توجه به اين مزايا هر كشوري به منظور موفقيت در عرصه هاي مختلف ملي و بين المللي ضرورت توجه ويژه به رشته دو و ميداني را سرلوحه كار خود قرار مي دهد. از اين رو ما در مجموعه دو و ميداني استان علاوه بر اهميت دو و ميداني از لحاظ مطالب بالا و از طرف ديگر پتانسيلي كه در استان لرستان به واسطه مستعد بودن جوانان لر و سابقه درخشان اين رشته در كشور اهميت كار دو چندان شده و بايد با تمامي توان در اين رشته كار و فعاليت نمود.
سپهوند كه از ۱۵ سال پیش فعالیت خودرا بعنوان ورزشکاربا دو و ميداني لرستان آغازکرده واینک با حفظ سمت دبیرهیات دوومیدانی لرستان بعنوان مربی درکنار جوانان لرستانی قراردارد درخصوص دوومیدانی لرستان گفت: مجموعه دو و ميداني استان كه متشكل از پيشكسوتان و مربيان و زحمت كشان دو و ميداني استان مي باشند، از سال ۹۱ يك برنامه چهار ساله را استارت زده اند و با برنامه ريزهاي منظم در همه حوزه هاي دو و ميداني توانسته اند استان لرستان را در چهار رده سني جزو سه تيم برتر كشور بياورند كه شامل مقام اول نونهالان، مقام دوم نوجوانان ، ومقام سوم جوانان و درنهایت مقام دوم اميدهای لرستان در مسابقات قهرمانی كشور مي باشند.
وی به حوزه آموزش اشاره نمود واظهارداشت: با برگزاري ۴ دوره مربيگري درجه ۳ بانوان و آقايان ، برگزاري كلاس توجيهي در سال هاي ۹۲ و ۹۳ تحت عنوان علم تمرين و مكمل هاي غذايي و تمرينات ذهني و پيكرسنجي وهمچنین فرستادن ۵ مربي به دوره هاي كلاس داوري و درجه مربيگري درجه ۲ كشور ، توزيع كتاب وجزوه ، سي دي و جزوات آموزشي بين كليه شهرستان هاي توابع استان.
دبير هيأت دو و ميداني لرستان در حوزه فني و تخصصي افزود : از فروردين ماه سال ۹۲ كه با هيأت دو و ميداني استان کارجدی خود را شروع كرد ه ايم هيچ تيمي بدون مسابقه انتخابي وارد مسابقات قهرماني كشور نشده است و حتي در رده نونهالان نيز ما مسابقات انتخابي استاني برگزار نمودیم واجازه نداده ایم که حق کسی پایمال شود.
سپهوند خاطرنشان کرد : با تلاش وهمدلی که درهیات دوومیدانی استان وجود دارد درسال ۹۳که اوج کارما بود با یک برنامه ريزي دقيق وبا حمایتهای مهندس خدامي (مدیرشركت بنيان بتن پيشرو) وهمچنین مهندس حمید شمس مدیرعامل شرکت مخروط کار در مسابقات دو و ميداني ليگ برتر كشور شركت نموده ايم وپس ازدوری چند ساله توانستیم جزو ۵ تيم برتر كشور قراربگیریم که این خود جای امیدواری است که درآینده بتوانیم باهمین بچه های بااستعداد درطی سالهای آتی درلیگ ودیگرمسابقات حرفی برای گفتن داشته باشیم.
وی از ايجاد دو مدرسه تخصصي دو و ميداني از جمله كارهاي بنياد ي در ورزش دو و ميداني استان در طی سال هاي اخير خبرداد و عنوان داشت : با اين دو مدرسه انقلابي در ورزش دو و ميداني كشور در استان لرستان ودر دوشهر خرم آباد و بروجرد ايجاد شده است وبرای رشد این ورزش ما از وجود تمامي پيشكسوتان با تجربه دو و ميداني استفاده نموده ايم و دراین راستا هيچگاه از تجربيات بزرگان سرباز نزده ايم و از همين جا هم دست بزرگان را مي فشاريم و از آنها با تمامي وجود استقبال خواهيم كرد.
دبير هيأت دو و ميداني لرستان افزود : ما در سال ۹۳ در تمامي رده ها ۴۸ مدال قهرماني كشور و در سال ۹۴ تا بدین روز بيش از ۵۰ مدال رنگارنگ دیگرراکسب نموده ایم كه جا دارد از زحمات تمامي مربيان استان كه سازنده اصلي كليه ورزشكاران مي باشند تشكر و قدرداني نماييم.
سپهوند بااشاره به این نکته كه من وهمکارانم درهیات دوومیدانی استان تمامی تمركز خود را بر تيم هاي پايه گذاشته ایم تابلکه قهرمانان بزرگی را به تیمهای ملی تحویل نماییم گفت : از تمامي مربيان زحمت كش رشته هاي پايه دوومیدانی تقاضا داریم كه در اين امر پافشاري نمايند زیرا تلاش ودانش ، تجربیات آنان است كه مي تواند قهرمانان خوبي را به جامعه ورزش كشور معرفي نمايد.
وی با بیان این نکته که من وگروه دوومیدانی استان قول این را داده ایم که درسال ۹۴ و۹۵ بتوانیم دریکی از رشته های دوومیدانی قهرمان آسیا تحویل جامعه ورزش ایران بدهیم تصریح کرد : ما در سال ۹۴ به دنبال جذب اسپانسر درخور شأن ورزشكاران دو و ميداني هستيم و تكميل سالن سرپوشيده مجموعه ورزشی خرم آباد هستيم كه با تكميل اين سالن در فصول سرد سال تمرينات قهرمانان استان قطع نخواهد شد و براحتی می توانیم آنچه را که درسرداریم برای قهرمانان مهیا کنیم .
دبير هيأت دوو ميداني لرستان در پايان از مسئولين ورزش استان كه در اين رشته كمك هاي زيادي نمودند از جمله دكتر عزيزپور مدير كل ورزش وجوانان لرستان و كريمي رییس هیات دوومیدانی لرستان تشكر نمود وعنوان داشت: ان شاالله با همت وتلاش این عزیزان بتوانیم جایگاه دوومیدانی لرستان را دوباره بدست آوریم که با توجه به شروع دوباره نونهالان ونوجوانان آینده داراین رشته ورزشی این مهم دوراز دسترس نخواهد بود .

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

7 (4) 242224_544 7 (2) علیرضا بیرانوند

یک دیدگاه