تاریخ خبر: ۲۶ آبا ۱۳۹۴
آنچه درآیین افتتاحیه دهمین دوره مسابقات جهانی کوراش گذشت

آنچه درآیین افتتاحیه دهمین دوره مسابقات جهانی کوراش گذشت

استاندار لرستان :
برگزاری مسابقات جهانی کوراش دومین تجربه جهانی ورزش لرستان است
آیین افتتاحیه دهمین دوره مسابقات جهانی کوراش عصر پنجشنبه گذشته در سالن شهید چاغروند مجموعه تختی خرم‌آباد با حضور هوشنگ بازوند استاندارلرستان ، سید سعید شاهرخی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، حیدر فرمان رئیس فدراسیون جهانی کوراش، ایرج عبدی نماینده مردم خرم‌آباد وچگنی درمجلس شورای اسلامی ،عباس قائدرحمت نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، علی‌‌یاور عزیزپورفرد مدیر کل ورزش و جوانان لرستان، حجت‌الاسلام حمیدرضا حنان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ، محمدعلی رستگار رییس فدراسیون جودو ایران، روسای فدراسیون‌های کوراش بیش از ۲۸ کشور جهان و جمع دیگری از مسئولین کشوری و استانی برگزارشد. دراین مراسم پس از رژه تیمها استاندارلرستان در سخنانی ضمن خوش آمد گویی به مهمانان حاضردراین دوره از رقابتها با بیان اینکه استان لرستان آمادگی میزبانی برای تمام رشته‌های ورزشی را دارد، گفت: استعدادهای ورزشی بی‎نظیری در این استان وجود دارد.
مهندس هوشنگ بازوند لرستان را یکی از بازوان نیرومند ورزش ملی کشور دانست و افزود: ورزشکاران لرستانی همواره در تمام عرصه‌های ملی و بین‌المللی خوش درخشیده‌اند که این برای ما یک افتخار است.
وی با اشاره به اینکه جمعیت جامعه ورزشی لرستان اعم از مربی، داور و ورزشکاران، سه هزار نفر است، عنوان کرد: لرستان شرایط لازم برای توسعه در بخش توریسم ورزشی را دارد که در این رابطه باید به توسعه زیرساخت‌های ورزشی در استان بیشتر بپردازیم.
استاندار لرستان برگزاری مسابقات جهانی کوراش را دومین تجربه جهانی ورزش لرستان دانست و خاطرنشان کرد: پیش‌ از این مسابقات کشتی پهلوانی جهان نیز در استان لرستان برگزارشده و این استان بارها میزبان مسابقات ملی بوده است .
پس ازسخنرانی استاندارلرستان که به زبان انگلیس برای مهمانان خارجی ترجمه شدحیدر فرمان، رئیس فدراسیون جهانی کوراش و آرش میر اسماعیلی، نایب‌رئیس فدراسیون جودو و مشاور فدراسیون جهانی کوراش سخنرانی کردند.
درحاشیه مسابقات جهانی کوراش، درحاشیه مسابقات جهانی کوراش
بدلیل عدم استقبال از مسابقات
ورود تماشاگران رایگان شد!
دست اندرکاران برگزاری این رقابتها بجای اینکه به مسائل فنی اعم ازمشکلاتی که درسالن مسابقات وجود داشت بپردازند بیشتر درگیر حواشی شده بودند وهمین امرسبب شد تا این پیکارها با چند ساعت تاخیر انجام شود، شهروحتی ورودی های شهر را بنرباران کرده بودند وبا این ترفند قصد داشتند تا تماشاگران زیادی را به سالن شهید چاغروند ورزشگاه تختی بکشانند اما از آنجا که مردم ما با ورزش کوراش آشنایی چندانی نداشتند از این مسابقات استقبال نکردند واز آنجا که قبل از آغاز مسابقات قیمت بلیط ورودی برای تماشاگران ۵۰ هزارریال اعلام شده بود مسئولین اجرایی این پیکارها وقتی دیدند آنچنان استقبالی از این رقابتها نشده است ورودی رارایگان اعلام کردند بلکه از این طریق بشود تماشاگران را به ورزشگاه کشاند وهمین هم شد ودرعصر روز دوم این پیکارها که مسابقات روبه پایان بود سالن مسابقات مملواز تماشاگرشد.

تماشاگران یک سمت سالن شهید چاغروند راپرکردند؟!
درروزنخست این مسابقات علی امرایی چهره شناخته شده صداو سیمای مرکز لرستان که همیشه برای لرستان درهرزمینه سنگ تمام می گذارد دراین مسابقات بازهم چون گذشته جور همه را کشید وبا اجرای برنامه های متنوعی چه درهنگام افتتاحیه وچه درحاشیه این رقابتها زحمات زیادی کشید. او زمانی که دید این پیکارها روی آنتن سیماست واز طریق شبکه استانی افلاک وشبکه سوم سیما درحال پخش است از آنجا که سالن مسابقات خالی از تماشاگربود از تمامی تماشاگران پراکنده درسالن خواست تا درمقابل صندلی های خالی مقابل جایگاه قراربگیرند تا حداقل یک سمت سالن پراز تماشاگر شود ودوربین های تلویزیونی بتوانند با ترفندی سالن مسابقات را پراز تماشاگر جلوه دهند و..
قطع برق در هنگام سخنرانی استاندارلرستان
در آیین افتتاحیه دهمین دوره مسابقات جهانی کوراش که در سالن شهید چاغروند مجموعه تختی خرم‌آباد برگزار شد درهنگامی که سخنرانی مهندس بازوند استاندارلرستان پخش مستقیم می شد برق سالن مسابقات که واقعا با اشکالات فراوانی مواجه بود ونورکافی برای این سالن رانداشت قطع شد وتا دقایقی این مراسم درخاموشی دنبال شد.
برنامه باستانی کاران نیمه تمام ماند
ورزش باستانی در بین ورزشکاران به احترام و ادب معروف است و همچنین با اصول خاص همراه است و تمامی حرکات این ورزش با اجازه از بزرگان و پیشکسوتان زورخانه که به رخصت گرفتن معروف
است انجام می شود. درآیین افتتاحیه رقابت های جهانی کوراش
عد ه ای از نونهالان و نوجوانان خرم آبادی که قصد داشتند با انجام حرکات ورزش پهلوانی وباستانی که مسئولین اجرایی این مسابقات به این ورزشکاران رخصت ندادند واز آنجا که خود از برنامه ها عقب بودندبا چندین حرکت شنا رفتن که آن هم با قطع سیستم صدا همراه بود ودقایقی هم ورزشکاران را درحالت شنا به جهت پخش مستقیم نگه داشتند به برنامه این عزیزان پایان دادند درصورتی که تنها برنامه کامل آنان می توانست به مراسم افتتاحیه رنگ وبوی خاصی بدهد زیرا مراسم افتتاحیه این رقابتها چیزی نداشت که بتواند آداب قوم لر را بنمایش بگذارد درحالی که این ورزشکاران مهمان این قوم بودند از همه مهمتر این ورزشکاران زمانی که دیدند اجاره اجرای برنامه را به آنان نمی دهند دلخور وگرفته سالن مسابقات را ترک کردند.
هدیه وزیر ورزش ازبکستان به استاندارلرستان
درروز دوم این مسابقات علی اف وزیرورزش و فرهنگ ازبکستان که به استانمان سفرکرده بود به صورت نمادین و با هدف تشکر از میزبانی لرستان لباس کوراش این کشور را به مهندس بازوند استاندار لرستان، شاهرخی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری و آرش میر اسماعیلی اهداکرد.
خوشحالی بیش از حد کاردست کوراش کارلرستانی داد
دروزن ۶۶ کیلوگرم لحظاتی مانده به پایان رقابت بین کوراش کار ازبکستانی و قاسم نوری زاده، برادر نوری زاده که فکر می کرد مسابقه تمام شده است و قاسم نوری زاده به دور بعد راه یافته برای ابراز شادی وارد تاتامی شد و می خواست شادی اش را با اجرای فنی ورزشی ابراز کند.
اما این حرکت کاردست کوراش کاراستانمان داد چراکه برادر نوروزی در شادی و شوخی به آمدن روی تاتامی بسنده نکرد و با اجرای فن ورزشی بر روی کوراش کار ازبکستانی شادی را به مشکلی تبدیل کرد که شاید تا مدتها بحث داغ رسانه ها باشد.
۲۷داوربین المللی قضاوت این پیکارها برعهده داشتند
قضاوت این دوره از رقابت‌ها را ۱۵ داور بین‌المللی از کشورهای مختلف دنیا و ۱۲ داور بین‌المللی ایرانی بر عهده‌ داشتند، درمیان داوران فوق یک خانم تایوانی هم حضورداشت که بارها وبه دفعات مورد تشویق تماشاگران حاضردرسالن قرارگرفت واوهم برای اینکه ابراز احساسات تماشاگران خرم آبادی را به یادگارداشته باشد با گوشی موبایل خود فیلم هایی درهنگام تشویق خود تهیه نمود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

19752 image image 82156407-70877633

یک دیدگاه