تاریخ خبر: ۲۶ آبا ۱۳۹۴
درگذشت یک هنرمند حین اجرای تعزیه

درگذشت یک هنرمند حین اجرای تعزیه

یکی از شهادت‌خوانان تعزیه‌ی شیروان هنگام اجرای تعزیه درگذشت .
به نقل از ایسنا، شامگاه ۱۴ آبان‌ماه ودرآخرین روزسوگواره تعزیه بجنورد، حاج غریب مهدی‌پور از شهادت‌خوانان تعزیه شیروان درهنگام اجرای تعزیه دارفانی را وداع گفت.
آخرین شب سوگواره تعزیه که به اجرای گروه شیروان در تماشاخانه شمس شهر بجنورد اختصاص داشت با درگذشت این هنرمند نیمه تمام ماند و آیین اختتامیه این سوگواره با سوگ پیغمبرخوان تعزیه شیروان همراه شد.
حاج غریب مهدی پورمتولد روستای حسین آباد وساکن شیروان درسن ۶۵ سالگی بر اثرسکته قلبی در هنگام اجرای تعزیه چشم از جهان فروبست.
داوود فتحعلی بیگی، رئیس انجمن تعزیه ایران که در این اجرا حضور داشت، گفت: حاج غریب مهدی پور، سرگروه تعزیه حسین آباد و از اعضای انجمن تعزیه شیروان بود که تعزیه خوانی را از طفولیت آغاز کرده و یکی از شهادت خوانان تعزیه بوده است.
وی ادامه داد: شب گذشته در تعزیه مسلمان شدن مالک اشتر شبیه پیغمبر را می‌خواند که پس از اجرای مقدمه تعزیه به پشت صحنه رفت و در اثر سکته قلبی جان به جان آفرین سپرد. هاشمی مسئول دفتر انجمن تعزیه شیروان نیز درباره این هنرمند گفت: حاج غریب مهدی پور به آرزویش رسید. او بارها و بارها به خودم گفته بود که «آرزو دارم درهمین لباس تعزیه از دنیا بروم»
وی افزود: دیشب در اختتامیه گفتم، از سوگواره تعزیه ما هیچکس خبر نداشت، درگذشت این مرد بزرگ همه ایران را خبر کرد.
مراسم تشییع وخاکسپاری حاج غریب مهدی پور ساعت ۱۴ جمعه، ۱۵ آبان در امامزاده حمزه رضا شهرستان زیارت ومجلس ترحیم وختم آن مرحوم درزادگاهش حسین آباد برگزارشد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

2134287 image image image

یک دیدگاه