تاریخ خبر: ۲۶ آبا ۱۳۹۴

اهدای تابلو معرق هنرمند لرستانی به آستان قدس رضوی

تابلوی معرق « زیارت عاشورا» اثر عزیزکرم علی نژاد ، جهت اهدا به آستان مقدس وآسمانی ثامن الحجج(ع) آماده گردید.
به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، علی‌نژاد دراین خصوص گفت : عشق و ارادت خاص به امام حسین‌(ع) واهل بیت ایشان موجب شد پا به عرصه هنر و مذهب با سبک نستعلیق و معرق بگذارم و طی سال‌های گذشته درزمینه سرامیک‌کاری نیز فعالیت خود را به صورت حرفه‌ای و مدون آغاز کرده‌ام.
وی موفقیت خود را دراجرا، طراحی و خوشنویسی ومعرق کاری متن کامل زیارت عاشورا مهم‌ترین افتخار کسب شده برای خود عنوان می‌کند و می‌گوید: این کتیبه در ابعاد ٢ متردر ٤ متر، معرق شده از چوب روسی با ضخامت ١٠ میلی متر کار شده است.
علی‌نژاد ادامه می‌دهد: این اثردر ١٢ سطر با خط نستعلیق و در مدت زمان ١٥٠٠ ساعت کار مفید به اتمام رسیده است و بر روی تمام خطوط دست نوشته پلی‌استر (چیلر) پاشیده شده تا از ورود رطوبت و مور به چوب کتیبه جلوگیری شود.
این هنرمند خرم‌آبادی ادامه می‌دهد: این کتیبه که بزرگ‌ترین کتیبه زیارت عاشوراست، هفته پیش در گردهمایی بزرگ عاشوراییان خرم‌آبادی با حضور رئیس هیات‌های مذهبی کشور، نماینده ولی فقیه در لرستان و رئیس حوزه هنری استان رونمایی شد.
علی نژاد متولد ١٣٤٩ در خرم‌آباد ، ٢٠سال است که در رشته‌هایی مانند خوشنویسی و معرق کاری فعالیت کرده است.اهدای چند اثر برجسته، خوشنویسی و معرق متن کامل زیارت عاشورا در سال ٨٩ و اهدای آن به آستان مقدس امامزاده عبدالله در شهر خرم‌آباد، طراحی و معرق نام مقدس ٧٢ تن از شهدای کربلا در مدت ٦ ماه و اهدای آن به موزه آستان مقدس حضرت معصومه(س) وسال ٩٣ کار طراحی و خوشنویسی نام مقدس «یا حسین» نگاشته شده از ٦ هزار قطعه سرامیک در مدت زمان ٢٠٠ ساعت و چند اثر دیگر از جمله فعالیت‌های هنری مذهبی علی نژاد است.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

13950228125827317721084 image image image

یک دیدگاه