تاریخ خبر: ۲۶ آبا ۱۳۹۴

خالق «ای.تی» درگذشت

«ملیسا متیسون»، فیلمنامه‌نویس فیلم معروف «ای.تی» از کارهای «استیون اسپیلبرگ» درگذشت.
به نقل از ایسنا، ملیسا متیسون نویسنده فیلمنامه آثارمشهوری چون «ای.تی» و«اسب سیاه» درسن ۶۵ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت.
اسپیلبرگ کارگردان «ای.تی» در بیانیه‌ای پس ازانتشارخبردرگذشت این فیلمنامه‌نویس، نوشت: ملیسا قلبی داشت که درست مثل قلب «ای.تی» ازعشق و بخشندگی می‌درخشید.
او پیش ازمرگش دوباره در کنار اسپیلبرگ قرارگرفت تا فیلمنامه‌ای براساس رمان «غول بزرگ مهربان» رولد دال که به اختصار «BFG» خوانده می‌شود، را به نگارش درآورد.
به گزارش بی.بی.سی، فعالیت متیسون در عرصه فیلمنامه‌نویسی، در سال ۱۹۷۹ با اقتباسی از «اسب سیاه» آغاز شد که «میکی رونی» درآن ایفای نقش می‌کرد. اومتن فیلمی برگرفته از«منطقه گرگ و میش» و فیلمنامه «کوندون» (۱۹۹۷) فیلمی درباره «دالایی لاما» ساخته «مارتین اسکورسیزی» را هم در کارنامه حرفه‌ای‌اش دارد.
متیسون که درسال ۱۹۸۲ برای نگارش فیلمنامه اثراسپیلبرگ نامزد دریافت جایزه اسکار شد، زمانی همسر «هریسون فورد» بود. متیسون سال ۱۹۷۹ به عنوان دستیار درساخت «اینک آخرالزمان» فرانسیس فورد کاپولا را همراهی می‌کرد و در همین پروژه بود که با هریسون فورد آشنا شد. این دو در سال ۱۹۸۳ ازدواج کردند و سال ۲۰۰۴ با وجود داشتن دو فرزند از هم جدا شدند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه