تاریخ خبر: ۰۱ مرد ۱۳۹۵

۱۸ واحد آموزشی در بروجرد احداث می‌شود

۱۸ واحد آموزشی در بروجرد احداث می‌شود

رئیس سازمان نوسازی و توسعه مدارس بروجرد گفت: ۱۵ پروژه خیر ساز و ۳ پروژه مشارکتی از محل اعتبارات ملی و استانی و درمجموع ۲۶ پروژه در این شهرستان بااعتباری معادل ۱۴ میلیارد تومان در دست احداث است.

 عیسی هاشمی ظهر امروز در جلسه شورای آموزش‌وپرورش این شهرستان اظهار داشت: ۲۵ درصد از جمعیت کل دانش آموزان استان لرستان در شهرستان بروجرد مشغول به تحصیل هستند اما بااین‌وجود اعتبارات تخصیص‌یافته به فضاهای آموزشی پاسخگوی نیاز این شهرستان نیست.

وی بابیان اینکه در حال حاضر ۴۵۰ کلاس درس در این شهرستان غیر مقاوم بوده و نیازمند بازسازی و تجهیز است، افزود: به‌رغم تلاش‌های انجام‌شده در راستای اصلاح شاخصه‌های اعتباری که ایراد اساسی در عدم تخصیص اعتبار به این بخش بوده اعتبارات لازم به‌صورت کامل تخصیص نیافته و حق شهرستان بروجرد در این زمینه نادیده گرفته‌شده است.

رئیس سازمان نوسازی و توسعه مدارس بروجرد بیان کرد: باوجود اصلاح شاخصه‌های اعتباری هنوز هم اعتبارات دریافتی شهرهای کوچک استان لرستان از شهرستان بروجرد بیشتر است بنابراین انتظار می‌رود با همکار مسئولان مرتبط حق این شهرستان به‌درستی دریافت شود.

وی با اشاره به احداث ۱۵ واحد آموزشی توسط یکی از خیرین مدرسه‌ساز در شهرستان بروجرد عنوان کرد: از این تعداد پروژه عملیات هفت مدرسه آغازشده و مدارس دیگر هم با همکاری این خیر مدرسه‌ساز در دست احداث است.

هاشمی خاطرنشان کرد: ۱۵ پروژه خیر ساز و ۳ پروژه مشارکتی از محل اعتبارات ملی و استانی و درمجموع ۱۸ پروژه در این شهرستان بااعتباری معادل ۱۴ میلیارد تومان در دست احداث است.

وی گفت: در ابتدای سال تحصیل جدید نیز دو پروژه مدرسه سایت مسکن مهر و پروژه مدرسه مصلی نژاد شهرستان بروجرد به بهره‌برداری می‌رسد و آماده حضور دانش آموزان خواهد بود.

رئیس سازمان نوسازی و توسعه مدارس بروجرد بیان کرد: ۲۶ پروژه مشارکتی و خیر ساز در شهرستان بروجرد وجود دارد که این تعداد از مدارس درمجموع با ۱۵۲ کلاس درس در وسعت ۲۲ هزار مترمربع ساخته می‌شود.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

139311171543443684685284 139307201711447383830364 13950402000010_PhotoA 786390

یک دیدگاه