تاریخ خبر: ۰۱ مرد ۱۳۹۵

آغاز بازسازی خط لوله اتیلن غرب کشور/ ۲ خط انتقال گاز غرب باید تعویض شود

آغاز بازسازی خط لوله اتیلن غرب کشور/ ۲ خط انتقال گاز غرب باید تعویض شود

مدیر کنترل تولید صنایع ملی پتروشیمی ایران گفت: عملیات بازسازی و تعمیر خط لوله اتیلن غرب کشور آغاز شد.

علی‌محمد بساق زاده  ظهر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان پلدختر اظهار داشت: خط انتقال گاز اتیلن غرب کشور ساعت ۱۶:۱۵ عصر جمعه به علت رانش کوه دچار شکستگی و آتش‌سوزی شد.

وی افزود: عملیات پاک‌سازی، تعمیر و مرمت این خط انتقال به‌وسیله دستگاه‌ها و ماشین‌آلات سنگینی مانند بلدوزر و لودر در حال انجام است که به‌محض بازسازی و مرمت خوراک پتروشیمی‌های غرب کشور تحویل مجتمع‌های  این مسیر داده می‌شود و فعالیت آنها دوباره از سر گرفته می‌شود.

مدیر کنترل تولید صنایع ملی پتروشیمی ایران عنوان کرد: با وقوع این حادثه نیروهای شرکت اتیلن غرب و ستاد حوادث استان و شهرستان آن را در کنترل خود درآورده و با مسدود کردن خط انتقال از دو طرف محل حادثه به‌ وسیله شیر قطع کن پس از چهار ساعت آتش‌سوزی مهار شد.

وی بیان کرد: خوشبختانه این آتش‌سوزی تلفات جانی در پی نداشته بلکه تعداد ۲۰ نفر از اهالی روستا و نیروهای شرکت اتیلن غرب به‌صورت سطحی مصدوم شدند که به بیمارستان پلدختر جهت مداوای سرپایی انتقال یافتند.

بساق زاده گفت: تنها دو نفر از افراد مصدوم به علت شکستگی پا و جراحت سوختگی بیشتر جهت درمان به بیمارستان خرم‌آباد منتقل شدند.

وی تصریح کرد: از نظر خسارت وارده با توجه شرایط پیش‌آمده ممکن است یک یا دو لاین از خط انتقال در اثر این حادثه در محل نیاز به تعویض داشته باشند که برای جلوگیری از خسارت بیشتر باید در جهت تعویض آنها تلاش شود.

مدیر کنترل تولید صنایع ملی پتروشیمی ایران خاطرنشان کرد: با مشاهده کوه نزدیک به روستا و حاشیه لاین و بررسی آن از نزدیک مشخص شد که جنس خاک آن قدر نرم است که بدون لغزش هم دچار رانش می‌شود.

وی با بیان اینکه پاکسازی باید بیشتر و طوری انجام شود که در صورت  لغزش یا ریزش کوه به نزدیک لاین نرسد، اظهار داشت: این خط انتقال از پتروشیمی عسلویه به تنگ فنی منتقل و از نزدیک پلدختر عبور تا به کوهدشت می‌رسد و در نزدیک پلدختر آماده تحویل می‌شود.

بساق زاده ضمن تقدیر از استاندار لرستان، فرماندار پلدختر، ستاد حوادث استان و شهرستان و عوامل دیگر که در مهار آتش‌سوزی همکاری کردند افزود: خوشبختانه با  اقدامات پیشگیرانه سریع هیچ‌گونه حادثه خاصی رخ نداده  تنها ممکن است به علت آتش‌سوزی در منطقه گاز منتشر شود که تحت کنترل است.

وی عنوان کرد: میزان خسارت وارده  در اثر این حادثه از سوی کارشناسان در دست بررسی است.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه