تاریخ خبر: ۰۳ آذر ۱۳۹۴
دیدار هیات روسی با استاندار لرستان رییس مركز مطالعات «ایران معاصر» روسیه: دوست داشتیم لرستان را با چشم خود ببینیم

دیدار هیات روسی با استاندار لرستان رییس مركز مطالعات «ایران معاصر» روسیه: دوست داشتیم لرستان را با چشم خود ببینیم

اطلاع رسانی بامداد لرستان
هیات روسی استاندار لرستان دیدار کرد .
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند استاندار لرستان در این دیدار با تشریح سیاست های اقتصادی و توسعه لرستان گفت: ارتباط با کشورهای دیگر و جذب سرمایه گذاران خارجی راهکاری است که می تواند موجب تسریع در روند عبور از اقتصاد سنتی و افزایش مراودات اقتصادی و تجارت شود.
وی با بیان برخی ازظرفیت ها وتوانمندی های ویژه لرستان افزود: جاذبه های گردشگری لرستان منحصر به فرد است و ژئوپارک های این استان در کشوربی نظیراست.
وی با اشاره به موقعیت خاص استان درزمینه تامین مصالح ساختمانی ومعادن اظهارکرد: در حال حاضر ۲۳ درصد سنگ نمای کشور و سه درصد از سنگ نمای جهان را لرستان تامین می کند واین در حالی است که ذخایر نفتی و گازی این استان قادر به ایجاد تحولی اقتصادی است .
استاندارلرستان با اشاره به اینکه بیشترین پل های تاریخی متعلق به لرستان است و این استان به پایتخت پل های تاریخی مشهوراست گفت: رودخانه های زیادی درلرستان وجود دارد وبیش از دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر رودخانه پتانسیل بزرگی برای پرورش ماهی و همچنین گردشگری در استان است .
در این دیدار هیات روسی تجارت با ایران برای افزایش تجارت و ارتباطات اقتصادی بین روسیه و ایران اظهار تمایل کرد.
درهمین حال، به نقل ازایسنا رییس مركز مطالعات «ایران معاصر» روسیه و ناشر نشریه تجارت با ایران با اعلام خرسندی از سفر به لرستان گفت: لرستان، یازدهمین استان ایران است که ما به آن سفر می‌کنیم.
«رجب صفراُف» در دیدار با استاندار، با اشاره به اینکه در مورد لرستان بسیار شنیده است، اظهار کرد: دوست داشتیم با چشم خود آنچه را که شنیده بودیم، ببینیم و خوشبختانه به محض ورود به این استان با صمیمیت و مهربانی خاصی مواجه بوده‌ایم.
وی افزود: ما یک موسسه هستیم که شامل قسمت‌های مختلفی ازجمله مرکزمطالعات ایران معاصر، خبرگزاری ایران‌نیوز، مجله تجارت با ایران و همچنین مجله سیاسی ایران معاصر می‌باشد که سال‌هاست در رابطه با ایران و تجارت با ایران فعالیت‌ می‌کنیم.
صفراُف با بیان اینکه مجله تجارت با ایران با تیراژ ۱۰ هزار نسخه منتشر و درروسیه و کشورهای CIS توزیع می‌شود، عنوان کرد: امیدواریم در شماره‌ی آینده‌ی این مجله فرصت‌ها و مزیت‌های اقتصادی لرستان را به صورت ویژه معرفی کنیم.
صفراُف با تاکید بر اینکه ایران و روسیه دو کشور همسایه هستند که ضرورت دارد از پتانسیل‌های همدیگر استفاده کنند، تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر سطح روابط تجاری این دو کشور پایین است.رییس مركز مطالعات ایران معاصرروسیه و ناشر نشریه تجارت با ایران بیان کرد: مطمئن هستم که می‌توانیم سهم بسزایی در بهبود و گسترش روابط تجاری ایران و روسیه داشته باشیم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image 139304201542369743182584

یک دیدگاه