تاریخ خبر: ۰۳ آذر ۱۳۹۴
دکتر ساکی: به این باور رسیدیم که مردم می توانند دربسیاری از حوزه ها نجات بخش باشند گزارشی از اولین همایش شوراهای خیرین و سازمان‎های مردم نهاد سلامت  در استان لرستان

دکتر ساکی: به این باور رسیدیم که مردم می توانند دربسیاری از حوزه ها نجات بخش باشند گزارشی از اولین همایش شوراهای خیرین و سازمان‎های مردم نهاد سلامت در استان لرستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:
خیرین نقش تسهیل کننده
در سیر انسان به سمت خداوند را دارند
اولین همایش شوراهای خیرین و سازمان‎های مردم نهاد سلامت استان لرستان باحضور حجت‌الاسلام والمسلمین میرعمادی امام جمعه خرم آباد و نماینده ولی‎فقیه در لرستان، ایازی قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، دکتر ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان ، عده ای ازخیرین مردم نهاد سلامت استان لرستان ، تنی چند از معاونین وپزشکان وهمچنین کارکنان این دانشگاه در تالار ابن‌سینای بیمارستان شهید رحیمی خرم‌آباد برگزار شد.
دراین مراسم ابتدا رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه وجود خیرین سلامت از اهمیت ویژه‎ای برخورداراست گفت:خیرین ازاواخرسال ۹۲ که به عرصه آمده‎اند درحوزه درمان اقدامات خوبی انجام داده‎اند.
دکترکوروش ساکی افزود:تا به حال ازسوی خیرین سلامت استان حدود ۳۷ میلیاردو ۳۵۰ میلیون تومان جمع‎آوری شده است. با توجه به مشکلاتی که وجود دارد اعتبارات دولتی کفاف تأمین امکانات و رفع مشکلات حوزه سلامت را نمی‎کندومی‎توان از حضور خیرین و سازمان‎های مردم نهاد در حوزه بهداشت در این زمینه استفاده کرد.
وی ادامه داد: تمام تملک و دارایی‎های علوم پزشکی استان حدود ۳۰ میلیارد تومان است اما باوجود سازمان‎های مردم‎نهاد بیش از۳۷ میلیارد تومان جمع‎آوری شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: دردی از دردمند دوا کردن باعث تعالی خود انسان نیز می‎شود و خیرین نقش تسهیل کننده در سیر انسان به سمت خداوند را دارند.
وی با اشاره به اقدامات خوبی که در شهرستان ازنا و دیگر شهرهای استان توسط خیرین حوزه سلامت صورت گرفته است اظهارداشت:ما شاهد گام‎های خوبی در این زمینه بوده‎ایم واگرروزی هیچ کدام ازمنابع دولت درحوزه سلامت استفاده نکردیم آن روز باید گفت که گام بزرگی برداشته ایم.
ساکی تصریح کرد : دربیمارستان ازنا که ۹۶ تختخوابه بوده و قابل بهره‎برداری است هزینه ساخت MRI داده نمی‎شد که مردم ورود پیدا کردند و خود هزینه ساخت را پرداخت کردند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان افزود: نقش عظیم مردم را درحوزه سلامت وبهداشت باید بیشتر کرد درحال حاضر نیز درشهرستان‎های الیگودرز، کوهدشت و ازنا اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی با اشاره به مرکزشیمی‎درمانی که توسط موسسه خیریه نورساخته شده است، ادامه داد: این مرکز درچند ماه آینده افتتاح می‎شود و قراراست بخش سوختگی و زنان و زایمان نیز درآن تعبیه شود.
ساکی یادآورشد: مردم می‎توانند نجات‎بخش باشند و درحوزه‎های مختلف تاثیر بگذارند اما سلامت از اولویت‎های اصلی و حیاتی است که باید در آن همگی ورود پیدا کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه سابقه خیرین سلامت در لرستان بسیارزیاد است، عنوان کرد: اگرروزی برسدکه درزمینه ساخت و سازهای حوزه سلامت ازدولت منابعی نخواهیم آن زمان گام های بزرگی برداشته ایم.
وی با بیان اینکه بیمارستان ۹۶ تختخوابه الیگودرز به زودی افتتاح خواهد شد، ادامه داد: تجهیزات این بیمارستان حدود ۴۰ میلیارد تومان می شد و حدود ۱۵ میلیارد تومان آن هزینه سی تی اسکن و ام. آر. آی بود که توسط خیرین این شهرستان پرداخت شد.
ساکی با بیان اینکه خیرین مقیم خارج از کشور نیزکمک های زیادی به ما داشته اند، تصریح کرد: یک خیر،یک میلیارد تومان در حوزه دیالیز کمک کرد و به این باور رسیدیم که مردم می توانند دربسیاری از حوزه ها نجات بخش باشند که حوزه سلامت حیاتی تر از سایر حوزه هاست.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 4 (3) image image

یک دیدگاه