تاریخ خبر: ۰۳ آذر ۱۳۹۴
امام جمعه خرم آباد  ونماینده ولی‎فقیه در لرستان: طرح خیران سلامت سبب می‎شود مردم در رفاه و آسایش باشند

امام جمعه خرم آباد ونماینده ولی‎فقیه در لرستان: طرح خیران سلامت سبب می‎شود مردم در رفاه و آسایش باشند

دراین مراسم امام جمعه خرم آباد ونماینده ولی‎فقیه در لرستان با اشاره به اینکه حفظ سلامت یک واجب عقلی و شرعی است گفت: کمبودها و نیازهایی در حوزه سلامت و درمان داریم که می‌توان توسط خیران سلامت نسبت به رفع آن‌ها اقدام کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی با اشاره به اینکه برترین نعمت خدا برانسان نعمت سلامت است افزود : امام صادق(ع) پنج چیز است که هر کس یکی ازآنها را نداشته باشد زندگی، عقل و روحش پریشان و دلش مشغول است که این پنج چیز شامل سلامت و تندرستی، امنیت، وسعت رزق و روزی، همراه موافق و پنجم رفاه و آسایش است درصورت نبودن این‌ها آسیب‌های فردی و اجتماعی رخ می‌دهد.
نماینده ولی‎فقیه در لرستان با اشاره به این‌که به تعبیر مقام معظم رهبری خیران سلامت، جوشش مبارکی هستند، ادامه داد: این جوشش مبارک، موجب خشنودی خداوند و خدمت به مردم است یعنی اهمیت کار خیران سلامت برکسی پوشیده نیست و اگر ریالی برای سلامت خرج کنیم شادی مردم و خشنودی خدا را به‌دنبال دارد.
امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه حفظ سلامت یک واجب عقلی و شرعی است، عنوان داشت: از وقتی که خیران سلامت در استان شکل گرفت کارهای خوبی انجام دادند اما در مقایسه با استان‌های دیگر فعالیت‌ آن کم‌رنگ است.
وی با بیان اینکه کمبودها و نیازهایی در حوزه سلامت و درمان داریم که می‌توان با استفاده از ظرفیت خیران سلامت نسبت به رفع آن‌ها اقدام کرد، گفت: کمبود امکانات و تجهیزات پزشکی، کمبود مراکز درمانی خیریه و وقفی و همچنین کمبود در بخش‌های تخصصی مانند شیمی درمانی، اشعه درمانی، سرطان ودیالیز وکمبود تخت‌های بیمارستانی ازجمله نقایص ما، در حوزه درمان و سلامت است که خیران می‌توانند در این زمینه وارد شوند.
نماینده ولی‌فقیه با بیان این‌که طرح خیران سلامت سبب می‎شود مردم در رفاه و آسایش باشند، اضافه کرد: کمبود بیمارستان سوانح سوختگی نیز از مشکلات استان است و امید است خیران به‌عنوان سفیران سلامت در این راستا اقدام کنند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image جلسه image

یک دیدگاه