تاریخ خبر: ۰۳ آذر ۱۳۹۴
قائم مقام وزارت بهداشت: ۴۸ درصد مرگ و میرهای ما مربوط به بیماری های قلبی است

قائم مقام وزارت بهداشت: ۴۸ درصد مرگ و میرهای ما مربوط به بیماری های قلبی است

درادامه این مراسم قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که مهمان ویژ ه این مراسم بود درسخنانی از وجود ۶۰ هزار بیمار ام . اس در کشور خبر داد.
محمدهادی ایازی گفت: با توجه به اینکه جامعه ما به سمت سالمندی و میانسالی می رود نیاز به مراکز بهداشتی و درمانی افزایش می یابد.
وی افزود: زمانی مدارس ما چهار شیفته و پنج شیفته بودند که مردم به کمک نظام آموزشی آمده و مدارس ما یک شیفته و دو شیفته شدند اکنون بیماران ما نیز برای درمان خود به مشارکت مردم نیازمندند.
قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مردم ما به کمک در حوزه سلامت علاقه دارند ادامه داد: مهم این است که ما بتوانیم زمینه حضور آنها دراین امر را فراهم کنیم.
ایازی با اشاره به اینکه خیرین زیادی درحوزه سلامت پیشگام هستند، تصریح کرد: نیازها وعقب ماندگی های زیرساختی درنظام سلامت ما زیاد هستند و برطرف کردن آنها و ایجاد مراکزی مانند بیمارستان های جنرال و تخصصی و پایگاه های انتقال خون و…چند سالی وقت می برد.
وی عنوان داشت: باید با چهار هزار و ۵۰۰ لرستانی خارج از کشور ارتباط برقرار کرده و واقعیت های استان را برایشان بیان و طلب کمک کنید.
قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه لرستان دریک سال اخیر درحوزه سلامت بسیارعالی عمل کرده است خاطرنشان کرد: این روند را باید قوت بخشید و نظام سلامت باید دغدغه تمام دستگاه ها و مردم این استان باشد.
ایازی با بیان اینکه سالانه ۹۰ هزار سرطانی جدید در کشور داریم، یادآورشد: سه هزار و ۴۰۰ نفر از بیماران سرطانی سالانه ما کودک هستند.
وی عنوان کرد: زمانی تنها ۲۶ بیمار ام اس در کشور وجود داشت اما امروز این تعداد به ۶۰ هزار نفر رسیده اند.
قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه زمانی جامعه ما بسیار جوان بود، ادامه داد: امروز این جامعه رو به میانسالی و سالمندی می رود و این به نظام سلامت هزینه وارد می کند.
ایازی برلزوم پیشگیری درابتلا به بیماری ها تاکید کرد و بیان داشت: ۴۸ درصد مرگ ومیرهای ما مربوط به بیماری های قلبی است که می توان با اقدامات پیشگیرانه مانند مصرف کم قند و چربی و نمک و دخانیات از آن پیشگیری کرد.
وی با اشاره به اینکه نقش سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت در فرهنگ سازی و پبشگیری از بیماری ها بسیار مهم است، افزود: فرهنگ سازی کنید تا مردم حضور در خیریه های سلامت را ارزش بدانند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image 8 (8)

یک دیدگاه