تاریخ خبر: ۰۲ مرد ۱۳۹۵
شورای بازنشستگان نیروهای مسلح تشکیل شد

شورای بازنشستگان نیروهای مسلح تشکیل شد

شورای بازنشستگان نیروهای مسلح تشکیل شد

رئیس کانون بازنشستگان ناجا گفت: شورای بازنشستگان نیروهای مسلح با حضور نماینده کانون بازنشستگان تمام نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش و نیروی انتظامی تشکیل شده است.

سردار مصطفی مکاوی پور ظهر امروز در مراسم افتتاحیه ساختمان بازنشستگان ناجا لرستان اظهار داشت: سال گذشته که به لرستان سفر کردم نخستین دغدغه مکان درخور شانی برای بازنشستگان بود که جانمایی زمین و ساخت آن  با رویکرد جهادی و تفکر بسیجی انجام گرفت.

وی با بیان بازنشستگان ناجا جوانی خود را در عرصه نظم و امنیت فدا کردند و با خوشنامی به افتخار بازنشستگی نائل شدند، افزود: ۷۰۰ هزار بازنشسته نیروهای مسلح در کشور در رویکردها و اصول انقلاب اسلامی پایداری کرده اند امروز به حق و نه در شعار شایسته خدمت‌اند.

رئیس کانون بازنشستگان ناجا با بیان اینکه استان لرستان تعداد قابل توجهی شهید و ایثارگر در نیروهای مسلح دارد، عنوان کرد: توجه به این استان در ایجاد زیرساخت ها و رفع چالش ها با غفلت مواجه بوده که امیدواریم توجه به این استان بیشتر شود چراکه لرستان نقش اساسی در نیروهای مسلح دارد.

وی با اشاره به اینکه غفلت‌هایی نسبت به بازنشستگان شده است، بیان کرد: زمانی که کسی بازنشست می‌شد در حکم و ابلاغش می‌نوشتند رها شده که بهترین تعبیر و ادبیات در رابطه با بازنشستگان بعد از انقلاب اسلامی توسط فرمانده معظم کل قوا صورت گرفت و ایشان در سال ۸۹ فرمودند بازنشستگی تغییر حالت از عضویت پیوسته به عضویت وابسته است.

سردار مکاوی پور با بیان اینکه بازنشستگان نیروهای مجرب و اتاق فکر نیروی انتظامی هستند، گفت: اگر فرماندهان نیروی انتظامی از تجارب بازنشستگان استفاده کنند از نظر زمان و مدیریت جلو می‌افتند.

وی با اشاره به اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری نیروی انتظامی نیروی مسلح اجتماعی است، تصریح کرد: امروز در شهادت در نیروی انتظامی باز است و روزی نیست که نیروی انتظامی شهیدی تقدیم نکند.

رئیس کانون بازنشستگان ناجا مسئله حقوق را بزرگترین چالش بازنشستگان نیروهای مسلح دانست و خاطرنشان کرد: برای این مسئله همه باید پای کار بیایند که البته سال گذشته قدم‌های خوبی برداشته شد.

وی با بیان اینکه یک شورا با حضور نماینده کانون بازنشستگان تمام نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش و نیروی انتظامی تشکیل شده است، اظهار داشت: این شورا از روز تشکیل سبب خیر و برکت شده و در آن مشکلات بازنشستگان به صورت علمی و مستند بررسی و به مراجع ذیربط ارائه می‌شود.

سردار مکاوی پور با بیان اینکه امروز در کشور برای حل چالش های بازنشستگان یک وحدت نظر وجود دارد، گفت: در کانون بازنشستگان ناجا رویکرد جهادی و تفکر فرآیندی منهای شعار وجود دارد.

وی افزود: این ساختمان در سال اقتصاد مقاومتی از نظر صرفه‌جویی مقام اول در سطح کشور را داراست.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه