تاریخ خبر: ۰۲ مرد ۱۳۹۵
۲۵۰ تیم پزشکی به مناطق محروم لرستان اعزام می‌شوند

۲۵۰ تیم پزشکی به مناطق محروم لرستان اعزام می‌شوند

۲۵۰ تیم پزشکی به مناطق محروم لرستان اعزام می‌شوند

مسئول سازندگی و کارآمد سازی بسیج دانشجویی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان از اعزام ۲۵۰ تیم پزشکی به مناطق محروم این استان خبر داد.

 فریدون کریمی والا ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان با اشاره به اینکه در قالب اردوهای یک روزه بسیج محلات و اقشار ۴۰ هزار نفر در استان به مناطق محروم اعزام می شوند، اظهار داشت: در قالب این اردوها کارهای جمع آوری محصولات زراعی کشاورزان، سیمانی کردن پوشش انحار، بوته کاری، واکسیناسیون دام ها و … در مناطق محروم انجام می شود.

وی با بیان اینکه در قالب اردوهای سه روزه بسیج دانشجویی و بسیج مهندسان نیز هزار نفر به مناطق محروم اعزام می شوند، تصریح کرد: در قالب اردوهای هفت روزه بسیج محلات و بسیج دانشجویی نیز سه هزار بسیجی به مناطق محروم اعزام می شوند.

مسئول سازندگی و کارآمد سازی بسیج دانشجویی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان یادآور شد: در این اردوها فعالیت های عمرانی، فرهنگی، اعتقادی، پزشکی و دامپزشکی انجام می شود.

کریمی والا با اشاره به اینکه در قالب اردوهای ۱۰ روزه طرح هجرت دانش آموزی ۳۵۰۰ بسیجی شرکت خواهند کرد، گفت: رنگ آمیزی مدارس، دیوار نویسی، تعمیر میز و نیمکت ها، برگزاری کلاس های فرهنگی و … از جمله برنامه های در نظر گرفته شده در این اردوها است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۵ تعداد ۲۵۰ تیم پزشکی به مناطق محروم استان اعزام می شود، تصریح کرد: همچنین ۱۴ تیم بهداشتی و فوق تخصصی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان به مناطق محروم اعزام می شوند.

مسئول سازندگی و کارآمد سازی بسیج دانشجویی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان با اشاره به استقرار ۳ بیمارستان صحرایی و ثابت در مناطق محروم استان در سالجاری اظهار داشت: برای برگزاری این اردوهای یک تا ۱۰ روزه بالغ بر ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه می شود.

کریمی والا با بیان اینکه در قالب اردوهای هفت تا ۱۰ روزه تعداد چهار هزار و ۳۹۶ نفر به مناطق محروم اعزام می شوند، تصریح کرد: برای برگزاری این اردوها ۱۷ کارگروه جهادی تشکیل شده است.

منبع: تسنیم

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

13940510171449525794484 139308141259402574016404 139502311155139147735064

یک دیدگاه