تاریخ خبر: ۱۰ آذر ۱۳۹۴
پیگیری های استاندار نتیجه داد    آزاد سازی حریم قلعه فلک افلاک به سرانجام رسید

پیگیری های استاندار نتیجه داد آزاد سازی حریم قلعه فلک افلاک به سرانجام رسید

اطلاع رسانی بامداد لرستان ـ صادقی
بعد ازسفرآقای نوبخت به لرستان که به منظور بازدید ازمناطق سیل زده این استان انجام گرفت به دعوت استاندار آقای نوبخت از این بنای ارزشمند تاریخی بازدید نمود.
دراین بازدید استانداربحث آزاد سازی این قلعه را پیش کشید و اینکه آزاد سازی این حریم ازمطالبات به حق مردم استان است که آقای نوبخت هم دراین سفر قول هایی دادند.
حال طبق پیگیری های استاندارلرستان، مبلغی که مورد نیازساماندهی حریم قلعه فلک افلاک بود تامین اعتبارمی شود تا دریک پروسه زمانی مشخص تعریف شده به سرانجام برسد.
استاندارلرستان درخصوص چند وچون این پیگیری درگفتگو با برنامه صبح رادیولرستان گفت: بعد ازبازدید آقای نوبخت ازمناطق سیل زده به لرستان درراه برگشت ازکوهدشت به خرم آباد، به طوربحث آزاد سازی حریم قلعه فلک افلاک را پیش کشیدیم که یکی از مطالبات جدی مردم بود. خوشبختانه مردم هم به جد دنبال این موضوع هستند، چه لرستانی های مقیم استان وچه خارج استان و حتی خارج کشور. خوشبختانه سپاه بخصوص سردارکشکولی وهمکاران ایشان هم همکاری خوبی در این زمینه دارند، تا این مطالبه به حق مردم استان محقق شود.
مهندس بازوند بیان داشت: آقای نوبخت در بازدید خودشان کاملا متوجه اهمیت آزاد سازی این بنای ارزشمند شده و برای محقق شدن این مطالبه قول هایی دادندکه بعد از آنهم طی ملاقات های حضوری با وی، براین امرتاکید داشتند و موضوع را تصویب کردند که قراراست این طرح را درقالب لایحه ای تقدیم هیات دولت کنند و دولت هم آنرا مصوب وبه ما ابلاغ کند تا ما هم بتوانیم طی یک پروسه زمانی مشخص این مطالبه به حق مردم را به سر انجام برسانیم.
وی تصریح کرد : اگرقراراست استان لرستان مقصدی برای گردشگری باشد تا گردشگران بتوانند اوقات فراغت خود را دراینجا بگذرانند، بی شک قلعه فلک افلاک از جاذبه های بسیارخوبی است که درمقصد شدن گردشگری می تواند نقش داشته باشد و جایگاه خوبی پیدا کند.
سرباز خانه قدیم حریم قلعه فلک افلاک به هتل تبدیل می شود
استانداردرادامه صحبت های خود بیان داشت: سال گذشته ما همایشی را برای سرمایه گذاران (لرستانی های خارج کشور) داشتیم که در این همایش ظرفیت های استان را معرفی کردیم ودر میان این شرکت کنندگان، سرمایه گذارانی هم ازکشوردبی حضورداشتند که به پیشنهاد یکی از آنها قرارشد سرباز خانه قدیم حریم قلعه فلک افلاک به سبک هتل تاریخی ساخته شود. حال درآینده ای کمتر ازیک ماه قراراست یک مزایده برگزار شود و این سرمایه گذاراز دوبی شرکت کند تا اگربرنده شد این سربازخانه به یک هتل خوب تبدیل شود که در آینده یک زیر ساخت خوب برای گردشگری این استان محسوب شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

IMG_20160813_141041 image image image

یک دیدگاه