تاریخ خبر: ۱۰ آذر ۱۳۹۴
مدیرکل دامپزشکی: در قیمت گذاری گوشت هیچ نقش یا دخالتی نداریم

مدیرکل دامپزشکی: در قیمت گذاری گوشت هیچ نقش یا دخالتی نداریم

اطلاع رسانی بامداد لرستان:
درپی انتشار خبرنصب و راه‎اندازی پیش‎سرد درکشتارگاه دام مرکز لرستان به نقل از ایسنا مبنی بر اینکه مابه‎التفاوت گوشت پیش‎سرد شده و گرم حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ تومان است مدیر کل دامپزشکی استان این خبر را تکذیب کرد.
اصل خبر ایسنا بدین شرح است:
مدیرکل دامپزشکی لرستان از راه‎اندازی پیش‎سرد کشتارگاه دام خرم‎آباد خبر داد.
دکتر ابراهیم توکلی درگفت‎وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، بیان کرد: سیستم پیش‎سردکن در کشتارگاه‎ها امری ضروری است زیرا نگهداری لاشه‎های کشتاری به مدت ۲۴ ساعت در دمای یخچالی بین صفر تا چهار درجه سانتی‎گراد، علاوه بر ترد شدن گوشت، باعث حذف پاتوژن‎های احتمالی خواهد شد.
وی با بیان اینکه مصرف اینگونه فرآورده پروتئینی دارای امنیت بهداشتی بوده و برای پیشگیری از شیوع بیماری تب کریمه کنگو امری ضروری است، افزود: شبکه دامپزشکی همواره نهایت تلاش خود را در زمینه تأمین امنیت غذایی و تضمین سلامت جامعه خواهد داشت و در این زمینه اداره کل دامپزشکی استان اتاق پیش‎سرد کشتارگاه دام خرم‎آباد را راه‎اندازی کرده است.
توکلی ادامه داد: این کشتارگاه توسط بخش خصوصی احداث شده و گوشت‎های پیش‎سرد شده را در فروشگاه خود کشتارگاه به فروش می‎رسانند اما هنوز سایر قصاب‎ها و فروشندگان گوشت قرمز این کار را انجام نداده‎اند.
مدیرکل دامپزشکی لرستان با بیان اینکه مابه‎التفاوت گوشت پیش‎سرد شده و گرم حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ تومان است، اضافه کرد: طی جلسه‎ای که با صاحب کشتارگاه داشته‎ایم قرار است در ماه اول این هزینه گرفته نشود و در ماه‎های بعد این تغییر قیمت اعمال خواهد شد.
وی تصریح کرد: این امر با برنامه‎ریزی‎های مدون و مستمر ادامه خواهد یافت و همه قصابان ملزم رعایت آن هستند.
این در حالی است که مدیر کل دامپزشکی لرستان در تماس تلفنی با بامداد لرستان هر گونه قیمت گذاری ها توسط دامپزشکی را تکذیب و اعلام کرد این اداره کل مسئول نظارت بر بهداشت و سلامت گوشت است و در قیمت گذاری هیچ دخالتی ندارد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

IMG_2036 وزیر بهداشت هاشمی image 2 (3)

یک دیدگاه