تاریخ خبر: ۰۳ مرد ۱۳۹۵
زمین برای دفن اموات در خرم آباد تا ۴ سال آینده دیگر وجود ندارد

زمین برای دفن اموات در خرم آباد تا ۴ سال آینده دیگر وجود ندارد

زمین برای دفن اموات در خرم آباد تا ۴ سال آینده دیگر وجود ندارد

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری خرم آباد گفت: حداکثر تا چهار سال آینده دیگر زمینی برای دفن اموات در خرم آباد وجود نخواهد داشت.

 مهرداد سیاهپور ظهر یکشنبه در جلسه کارگروه ساماندهی گلزارهای شهدای لرستان نبود زمین کافی برای دفن اموات را یکی از بحران های شهرستان خرم آباد در چند سال آینده دانست و اظهار داشت: برای تامین نیاز شهر خرم آباد در بحث ایجاد قبرستان سازمان آرامستان ها زمینی به مساحت ۷۰ هکتار در منطقه «بلیلوند» را شناسایی کرده و قرار بود منابع طبیعی آن را در اختیار ما قرار دهد که تا کنون این امر صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه حداکثر تا چهار سال آینده دیگر زمینی برای دفن اموات در خرم آباد وجود نخواهد داشت، افزود: مدت دو سال است پیگیر دریافت زمین به عنوان مکان جدید آرامستان شهر خرم آباد هستیم و قرار بود سند مورد نیاز از سوی منابع طبیعی صادر شود ولی تا کنون این امر محقق نشده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری خرم آباد در پاسخ به درخواست مدیرکل بنیاد شهید لرستان مبنی بر اختصاص زمینی به عنوان قطعه جدید صالحین برای دفن خانواده شهدا، گفت: زمین مناسبی در نزدیکی محل کنونی قطعه صالحین وجود ندارد تنها یک زمین به مساحت دو هکتار پایین تر از غسالخانه خضر وجود داشته که آن را برای پارکینگ در نظر گرفته بودیم که با مخالفت بنیاد شهید مواجه شد لذا می توان آن را به عنوان قطعه جدید صالحین درنظر گرفت.

سیاهپور با اشاره به اینکه روشنایی قطعه صالحین خرم آباد بسیار نامناسب بوده و این امر باعث بروز اتفاقات ناگواری شده است، عنوان کرد: سازمان آرامستان ها با هزینه خود حدود هشت تیر چراغ برق در این مکان تعبیه کرده که فاقد کابل هستند لذا از شرکت توزیع برق انتظار داریم روشنایی این قطعه را تامین کند.

وی بودجه سازمان آرامستان شهرداری خرم آباد را در سال ۹۵ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برشمرد و گفت: این در حالی است که ما ماهیانه حدود ۹۷ میلیون تومان حقوق پرداخت می کنیم و درآمد سرانه بسیار پایینی داریم.

مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری خرم آباد گفت:  طی سال جاری حدود هفت هزار اصله نهال در انتهای قبرستان خضر و گلزار شهدای خرم آباد کاشته شود.

منبع: مهر

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image_gallery %d8%b4%d8%a7%d9%87%d8%b1%d8%ae%db%8c image

یک دیدگاه