تاریخ خبر: ۱۰ آذر ۱۳۹۴
شناسایی بیش ازکنتور استپ در لرستان  مدیر عامل شرکت توزیع برق لرستان: عملیات تعویض با قوت در حال اجرا است

شناسایی بیش ازکنتور استپ در لرستان مدیر عامل شرکت توزیع برق لرستان: عملیات تعویض با قوت در حال اجرا است

اطلاع رسانی بامداد لرستان:
طی یک سال گذشته۲۰هزارو ۵۴۵ کنتور استپ توسط مأموران شناسایی و توسط کارگروه های طرح ملی و جهادی کاهش تلفات درحال تعویض می باشند.
به گزارش با مداد لرستان و به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق استان لرستان مدیر عامل شرکت توزیع برق لرستان در این خصوص گفت: با توجه به فعالیتهای مستمر کمیته ی عالی کاهش تلفات ونیزتشکیل کارگروه های سخت کوش طی چند سال اخیرموفقیت های چشمگیری توسط برق لرستان درسطح کشورحاصل شده است.
مهندس محمد بحرینی گفت: درپایان سال ۹۰ تلفات این شرکت ۲۶.۹۲ درصد بود که با دلسوزی و پشتکار مداوم کمیته ی عالی کاهش تلفات و کارگروه های اجرای که در سال ۹۱استارت خورد موفق شدیم افتخارات فراوانی را در این زمینه کسب نمائیم.
وی اظهار داشت: طی دو و سه سال اخیر تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های ارزشمند و مؤثری در این زمینه انجام شد که منجر به پیشرفت های خوبی گردید.
مهندس بحرینی کاهش میزان تلفات از۲۶/۹۲ درصد در سال ۹۰ به۷۸/۶ درصد درپایان مهرماه ۹۴ رااز مهمترین و افتخار آمیزترین فعالیت های شرکت ذکر کرد وگفت: طی این پروسه زمانی موفق شدیم تلفات انرژی برق را حدود ۱۴/۲۰درصد کاهش دهیم.
مهندس بحرینی بیان داشت: طبق دستورمقام عالی وزارت نیرو مبنی برکاهش تلفات درسطح کشورو به صورت ملی که زیر ۱۰ درصد مشخص گردیده بود و هدف تلفات شرکت توزیع برق لرستان نیز۱۱ درصد تعیین شده بود که با مجاهدت و سخت کوشی پرسنل توانای شرکت و فعالیت های اعضای کمیته و کارگروه ها خوشبختانه به رقم بی سابقه ۷۸/۶درصد رسیدیم که این خود یک رکورد درسطح کشور است.
وی افزود در پایان سال۹۲ میزان تلفات شرکت۱۷/۱۵ درصد بود که با توجه به مدنظر قرار دادن دستور وزیر محترم نیرو ازابتدا مهرماه ۹۳ تا پایان مهر ماه ۹۴ قریب به ۱۰.۳۷درصد کاهش تلفات انرژی برق در این استان رخ داده که در نوع خود بی نظیر است.
بحرینی بیان نمود: برای تعویض ۲۰هزارو۵۴۵ کنتور استپ که طی این یک سال شناسایی شده بود ۲۱میلیارد ریال فقط برای خرید کنتورها نیاز بود که با پیگیری های بعمل آمده، اعتبار طرح از محل وجوه اداره شده شرکت محترم توانیر تأمین و پروژه تعویض کنتور ها طی یک پروسه زمانی خاص شروع و تا کنون ۷۰۰۰ کنتور تعویض گردیده و همچنان عملیات تعویض با قوت در حال اجرا است.ایشان در ادامه گفت در این فرآیند کنتورهایی که مشترک در استپ یا راکد شدن آنها نقشی نداشته و درحین عملیات، سایر تجهیزات جانبی از جمله کابل سرویس، فیوزها، تخته کنتور و …. احتیاج به تعویض داشته باشند در صورت لزوم تعویض می گردند.
وی با اشاره به این موضوع که در این پروژه مهم ۱۰۰ کیلومتر کابل سرویس مشترکین ،۷۰۰۰ فیوز با آمپراژهای مختلف و تخته کنتور پیش بینی شده است گفت کارشناسان فنی پس از بررسی در جهت بهره وری بیشتر و رعایت اصول اقتصاد و مهندسی و متابعت از دستور مقام عظمای ولایت و مرجعیت مبنی بر رعایت اصول اقتصاد مقاومتی فقط تجهیزاتی که نیاز به تعویض دارند و در قالب این پروژه شناسایی شده اند را تعویض می نمایند.
بحرینی همچنین ابراز داشت: تا کنون پروژه مذکور ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و طوری برنامه ریزی گردیده که تا پایان سال جاری(۹۴) کاملا تکمیل و اعتبار تخصیصی جذب گردد.
وی گفت: در این راستا تاکنون ۱۲۰۰۰ هزار دستگاه کنتور و ۱۰۰کیلومتر کابل سرویس مشترکین خریداری و در اختیار مدیریت های توزیع برق شهرستان ها قرار داده شده و مابقی کنتور و کابل باقی مانده تا ۲۰ روز آینده خریداری و تحویل مدیریت های اجرایی می گردد.
مهندس بحرینی همچنین اضافه نمود: چنانچه تجهیزات جزئی مورد نیاز بوده توسط پیمانکاران طرف قرارداد تهیه شده و خوشبختانه در روند اجرای پروژه هیچ مشکلی وجود ندارد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

2112611 حسین نجفی image image

یک دیدگاه