تاریخ خبر: ۰۳ مرد ۱۳۹۵
توجه به معضل ترافیک در لرستان، اهمیت و جدیت ویژه ای را می طلبد

توجه به معضل ترافیک در لرستان، اهمیت و جدیت ویژه ای را می طلبد

توجه به معضل ترافیک در لرستان، اهمیت و جدیت ویژه ای را می طلبد

مدیر کل دفتر فنی استانداری لرستان گفت: توجه به معضل ترافیک در استان، اهمیت و جدیت ویژه ای را می طلبد.

سید علی موسوی، روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی ترافیک لرستان، با بیان اینکه مصوبات زمانی ارزش دارد، که اجرایی شوند، گفت: کوچکترین خلل در مسیر هندسی در سطح معابر، می تواند منجر به تصادفات جرحی یا فوتی شده لذا با رعایت مسایل ایمنی در علایم هشدار دهنده باعث کاهش حوادث رانندگی شویم.
وی بیان کرد: بحث ترافیک، متولی خاصی نداشته و مختص به تمام دستگاه های اجرایی است.
موسوی ادامه داد: با فرهنگ سازی در این زمینه و پخش آگهی های تبلیغاتی در صدا و سیما می توان به رشد و شکوفایی جامعه کمک کنیم.
وی بیان کرد: در صورت محدود کردن در فرهنگ سازی به خود و جامعه ضربه وارد می کنیم.
دبیر شورای ترافیک استان در ادامه این جلسه با اشاره به جلوگیری از استفاده دستگاه های دولتی از اتوبوس های طرح اختیار برای اعزام به نقاط شهری با اعلام مجوز، خبر داد و گفت: محدودیت ترافیکی در سطح معابر باید با هماهنگی شورای ترافیک استان باشد.
حمیدرضا کشاورز، بیان کرد: تصویب، ادامه طرح خط ویژه تاکسی تا چهارراه فرهنگ، ساماندهی تقاطع ساختمان رنگین کمان، ایجاد دوربرگردان خیابان ولیعصر بالاتر بلوار پژوهنده و تصویب ۱۱بند از طرح ستاد سفر در استان در جلسه امروز از مصوبات این نشست است.
رئیس پلیس راهور لرستان در ادامه این جلسه با بیان اینکه بیشتریت تخلف خودروهای دولتی مربوط به شهرداری خرم آباد است، گفت: برای مهار تصادفات شهری، آرام سازی ترافیک و مدیریت سرعت نقش بسزایی داشته و تعداد ۲ دوربین در مرکز استان برای کنترل سرعت، در نظر گرفته ایم.
منوچهر مرادی، با بیان اینکه آمار تصادفات در سال گذشته ۵۰درصد از متوفیان در استان عابرین پیاده و ۳۷درصد موتورسواران بوده اند، گفت: برای کاهش تصادفات، فرهنگ سازی در این زمینه و شرکت در کلاس ها مفید بوده و طرح هادی دیگر استان ها برای اهدای کلاه ایمنی رایگان به رانندگان موتورسیکلت می تواند در روند کاهش تصادفات تاثیر بسزایی داشته باشد.
مرادی همچنین از اهرم های بازدارنده پلیس در کاهش سرعت، گفت: تجهیزات کنترل سرعت، نصب دوربین کنترل های هوشمند و کنترل لحظه ای پلیس بوده و اولویت کاری در سال ۹۵، ساماندهی موتورسیکلت ها در سطح استان است.
وی با اشاره به شناسایی ۵۷نقطه حادثه خیز شهری و ۱۱۸ نقطه حادثه خیز جاده ای در استان، ادامه داد: تعداد ۶۴ دوربین مدار بسته در مرکز کنترل پایش، معابر را رصد می کند.
مرادی گفت: این نقاط توسط کمیته فنی و شورای ترافیک استان شناسایی و نیاز به آرام سازی ترافیک و در برخی موارد اصلاح مهندسی را دارد.

منبع: ایرنا

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

dehkade 2 bam 2134341 1764195

یک دیدگاه