تاریخ خبر: ۱۰ آذر ۱۳۹۴
معاون استاندار لرستان: مدیران مقصر طرح های عمرانی به مراجع قانونی معرفی می شوند

معاون استاندار لرستان: مدیران مقصر طرح های عمرانی به مراجع قانونی معرفی می شوند

معاون امور عمرانی استانداری لرستان گفت: چنانچه طرح های اجرا شده در ۱۰ سال اخیر به هر دلیلی دچار آسیب و خسارت شود، مدیران مقصر از جمله مدیران وقت به دستگاه قضا و مراجع قانونی معرفی می شوند.
به نقل از ایرنا، محمد اصلانی در جلسه شورای فنی استان افزود: متاسفانه در سیلاب اخیر لرستان خسارات بسیاری به زیرساخت ها، ابنیه و پل های استان وارد شده است.
وی تصریح کرد: تعداد زیادی از این زیرساخت ها و ابنیه مربوط به ۲۵ تا۳۰ سال گذشته بوده که تجربه بالایی در زمان اجرای این طرح ها وجود نداشته است.
وی ادامه داد: اما در شرایط کنونی در صورتیکه طرح های کمتر از ۱۰ سال استان با وقوع حوادث دچار خسارت شوند، این مهم از طریق مراجع قانونی پیگیری ومقصران به دستگاه قضایی معرفی می شوند.
وی اضافه کرد: بخش نامه راهنمای پاد سیل سازی از ابتدای سال آینده لازم الاجرا می شود که در این راستا روش ها و ابزار مقابله با سیل با هزینه های کمتر عنوان شده است.
اصلانی ادامه داد: مدیران دقت داشته باشند اعتبارات استان با مشکلات بسیار تصویب و جذب می شود بنابراین دقت در هزینه ها و اجرای درست و بهینه طرح ها یک ضرورت انکار نشدنی است.
وی گفت: استعداد یابی، امکان سنجی و موقعیت یابی طرح ها باید با توجه به وقوع حوادثی از جمله زمین لغزش، سیلاب و گسل ها باشد تا علاوه بر حفظ جان مردم، اعتبارات استان هدر نرود.
معاون عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر حضور مستقیم مدیران در طرح ها و پروژه های عمرانی افزود: همچنین اجرای طرح های امانی از نظر قیمت و کیفیت به صرفه نبوده بجز در شرایط خاص که برخی دستگاه های تخصصی از جمله امور عشایر و بنیاد مسکن متقاضی اجرای این طرح ها باشند.
اصلانی تصریح کرد: بنابراین کمیته نظارت و پیمان استان باید تا حد ممکن از واگذاری کار به شیوه امانی خودداری کند تا علاوه بر اجرای درست طرح ها، حمایت اساسی از بخش خصوصی صورت گیرد.
وی اضافه کرد: کمیته نظارت استان باید دست کم هر ماه طرح های سه دستگاه اجرایی را مورد بررسی قرار دهد و مشخصات دقیق هر طرح با چک لیست طرح تهیه و تطبیق داده شود.
وی با بیان اینکه مدیریت ارشد استان به طور جدی خواستار ارتقا ی سطح کمی و کیفی طرح ها عمرانی است افزود: مدیران باید با اشراف کامل بر طرح های اجرایی از هر گونه اجرای ناقص و یا بروز خسارت پیشگیری کنند.
در این جلسه مقرر شد، موسسه استاندارد، سازمان صنعت، معدن و تجارت، دفتر فنی استانداری لرستان و شورای فنی استان طی یک هفته کارخانه های دارای صلاحیت و استاندارد تولید بتن آماده در استان را شناسایی کنند تا دستگاههای نسبت به تهیه بات مورد نیاز خود از این کارخانه ها مکلف شوند.
همچنین در این جلسه واگذاری امانی برخی طرح های عمرانی تصمیم گیری شد.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 3 (5) image 4 (2)

یک دیدگاه