تاریخ خبر: ۰۴ مرد ۱۳۹۵
اقتصاد مقاومتی در لرستان۲ / حسین هیربد

اقتصاد مقاومتی در لرستان۲ / حسین هیربد

اقتصاد مقاومتی در لرستان ۲

گام دوم اقتصاد مقاومتی در لرستان چگونگی تعامل با صنعتگران وتولید کنندگان عزیز در لرستان می باشد.

دراقتصاد مقاومتی که یک موقعیت استثنایی برای لرستان «تمام بیکار» در سطح کشور می باشد باید طوری تصمیم گیری شود که باز دچار مشکلات تکراری نشویم.

ما سه نوع تولید کننده داریم:

۱ ـ کارخانجاتی که مرتب تولید وبا تمام مشکلات تولیدی بطوردائم دست وپنجه نرم می کنند وتولید آنها صادراتی می باشد.

اینها را باید کمک به توسعه پایدار آورده و اقداماتی را برای آنها به عمل آورند.

یعنی بطورکلی آنها را بدون مشکل کنند، از هر نظر. چون تجربه مقاومت دراقتصاد تعریف نشده (چک وچول) امروزدارند وصنعت آنها به روز است ومی تواند با صنعت روزمنطقه رقابت کنند در نتیجه تولید آنها هم می تواند قابل رقابت باشد و درآینده اشتغالزایی آنهم بیشتر وبیشتر خواهد بود و این نمونه کارخانجات صنعتی استقلال کشورراتضمین می کنند، اگر مواد اولیه آنها داخلی باشد وتولیدشان مزیت صادراتی داشته باشد. این صنایع شایسته هرگونه تسهیلات بانکی از بیت‌المال می باشند ودولت باید بیشترین کمک وانرژی را روی این کارخانجات بگذارد.

۲ ـ کارخانجاتی که بدهکار بانکها هستند، آنهایی که تولیدشان کیفیت دارد ومزیت صادراتی دارند باید وامهای آنها به روز و ریالی شود.

اینکه چنین واحد هایی را جهت بدهکاری به دادگاه بکشند کاملا اشتباه است و یک ریال هم از آنها نمی توانند بگیرند. چون اینها عاشق تولید واشتغالزایی هستند وهر کدام چندین نفر کارگر و کارمند و کارفرما با خانواده های ۵ نفری را نان می دهند. گاهی صاحب کارخانه ماشین زیرپایش را می فروشد ودر تولید سرمایه گذاری می کند. این تولید کننده شایسته کمک می باشد اما سزاوار به دادگاه بردن نیست. باید با تمام توان به اینها کمک شود تا تولید کنند البته به شرط مدیریت هزینه‌ها وجلوگیری از پرت هزینه (که اقتصاد شعار تولید با کیفیت باکمترین هزینه را می طلبد) تا دوباره تولید به حالت اول بازگردد. وتولیدکننده بتواند قسط های خود را پرداخت نماید..) راه وصول پول بیت المال بی آبروکردن تولید کننده نیست. تولید کننده ای که به فکر خوش بختی بچه‌ها ی کارگران کارخانه است.

دولت فقط یک راه منطقی وعاقلانه دارد و آنهم تعامل با تولید کننده است.

۳ ـ طرح های نیمه تمام که در این بخش استان باید کارشناسی کند که این تولید در آینده می تواند جایگاه خوبی در صادرات یا مصرف داخلی داشته باشد یا نه که قطعا باید زمینه ادامه راه تا تولید نهایی مهیا گردد. با این رویکرد عملی ما در اقتصاد مقاومتی می توانیم سر بلند باشیم. البته چون در تمام بدنه سازمان ها بخش های خصوصی بوجود آمده جهت عدم تزلزل درکار ها باید بدنه ادارات بطور جدی استرلیزه شود تا ازبه بیراهه بردن این طرح ها جدا جلوگیری شود چون هرجا بار به منزل نرسید دخالت غیرکارشناسی دولتی ها در آن نمایان شد.

به امید خانه تکانی ادارات از ذهنیت تجاری که کند کننده کارها می شود.

 

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

ظ¾طھط±ظˆط´ظٹظ…ظٹ (16) شب-قدر-1

یک دیدگاه