تاریخ خبر: ۱۷ آذر ۱۳۹۴

رحمان قلاوند مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان شد

اطلاع رسانی بامداد لرستان
مراسم تودیع ومعارفه مدیرکل جدید فنی وحرفه‌ای لرستان با حضور معاون اداری و پشتیبانی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، معاون حقوقی بانک توسعه تعاون کشور، جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان و کارکنان سازمان فنی و حرفه‌ای استان درسالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
دراین مراسم طی حکمی از طرف رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور رحمان قلاوند به سمت مدیرکل اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان منصوب و از زحمات دکترسید فخرالدین رحمانی مدیرکل سابق فنی و حرفه‌ای تقدیر شد.
گفتنی است : مدیرکل سابق فنی و حرفه‌ای لرستان نیز به‌ عنوان مشاور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برای انجام خدمت به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای منتقل می‌شود.
لازمه تحقق یافتن اشتغال و کاهش نرخ بیکاری همراهی همه مجموعه‌های دولتی و خصوصی است
رحمان قلاوند مدیرکل جدید فنی وحرفه‌ای لرستان که اهل لرستان نیز می باشد سابقه ۱۰سال مدیریت آموزش فنی و حرفه‌ای در استان خوزستان را در کارنامه خود دارد.
دراین مراسم مدیرکل فنی وحرفه‌ای استان لرستان درسخنان آغازین خود گفت : امیدوارم باهمراهی پرسنل اداره کل آموزش فنی وحرفه‌ای لرستان ومجموعه ادارات کارآمد وزارت، تعاون کارورفاه اجتماعی بتوانیم به آنچه مدنظرخدای متعال وخواسته مردم استان است، جامعه عمل بپوشانیم.
وی بابیان اینکه اگراین مجموعه‌ها باهم راستا و همراه شوند می‌توانند تحول ایجاد کنند، افزود: همه ما می دانیم دربحث بیکاری استان لرستان نسبت به سایر استان‌های کشور نرخ بیکاری بالایی دارد بنابراین لازمه تحقق یافتن اشتغال و کاهش نرخ بیکاری همراهی همه مجموعه‌های دولتی و خصوصی است.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای لرستان عنوان کرد: از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای نیز نباید توقع داشته باشیم که به‌تنهایی بتواند مشکل اشتغال یک جامعه را حل کند.
وی بیان کرد: با توجه اینکه دو مؤلفه اشتغال (ایجاد فرصت شغلی با رشد و توسعه اقتصادی و وجود نیروی انسانی کارآمد) چرخه‌ای را تشکیل می‌دهد بنابراین هرچه این چرخه بهتر تنظیم شود جامعه به سمت اشتغال پیش می‌رود.
قلاوند تصریح کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و به تبع آن اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان وظیفه تأمین مؤلفه ایجاد فرصت‌های شغلی را به همراهی کلیه دستگاه‌های آموزشی را بر عهده دارد.
وی گفت: اگر بتوانیم به دانشجویانی که به هردلیلی وارد نظام آموزشی می‌شوند و برای آینده اشتغال آن‌ها هیچ برنامه‌ای ندارند، در ابتدای آموزش، مهارت‌های لازم را ارائه دهیم اقدام خوبی است.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای لرستان اظهار داشت: برای غنی‌سازی رشته‌های تحصیلی دانشجویان نیاز است در کنار آن رشته‌های مرتبط مهارتی بیاید و یا اینکه رشته‌هایی که با نیاز جامعه فاصله زیادی دارند آن‌ها را مهارت‌آموزی کنیم تا در پایان دوره تحصیلی خودشان ما با بیکارانی ازجنس بیکاران تحصیل‌کرده آموزش عالی مواجه نشویم.وی افزود: افرادی هم که ازدانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل شده‌اند آن‌ها نیز نیاز به آموزش دارند بنابراین برای توسعه مهارت این افراد در کنار همکاران مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مجموعه‌های دانشگاهی استان هستیم.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image 2 (4) image

یک دیدگاه