تاریخ خبر: ۰۶ مرد ۱۳۹۵
۳ بنای تاریخی استان لرستان به بخش خصوصی واگذار می‌شود

۳ بنای تاریخی استان لرستان به بخش خصوصی واگذار می‌شود

۳ بنای تاریخی استان لرستان به بخش خصوصی واگذار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان لرستان گفت: ۳خانه قدیمی در استان لرستان تا پایان شهریورماه به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

غلامرضا سلیمانی ظهر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: در راستای پروژه‌ها اقتصاد مقاومتی، میراث فرهنگی استان ۲۳ پروژه دارد که سه پروژه مربوط به کمیته عمرانی، ۱۰ پروژه کمیته برنامه‌ریزی و ۱۱ پروژه نیز مربوط به کمیته اقتصادی است.

وی با اشاره به اینکه هدف بر این است که ۲۳ پروژه به ۳۰ پروژه ارتقاء یابد افزود: بنا شد سه خانه قدیمی در استان به بخش خصوصی واگذار شود که این تعداد به پنج‌ خانه می‌رسد و ماده ۲۷ را نیز ارتقا داده‌ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان لرستان عنوان کرد: بنا است در سال ۹۵، سه بنای تاریخی واگذار شود که کار واگذاری کاروانسرای چمشک، بزرگ مهری، ساختمان کشفی و ابوالقاسمی انجام می‌شود. از مجموع دو پروژه ماده ۲۷ و پنج‌خانه قدیمی، سه پروژه شهریورماه به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

سلیمانی در راستای ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی خرم‌آباد تصریح کرد: از مجموع ۱۶ غرفه در این نمایشگاه هشت غرفه احداث‌شده است. هدف ما توسعه صنایع‌دستی در روستاهای هدف گردشگری است،  با توجه به راهبرد اقتصاد مقاومتی که مشارکت حداکثری مردم به‌ ویژه جوامع روستایی است امیدواریم به آموزش این جوامع در بحث اشتغال کمک کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان لرستان  گفت: در بیشه، امام‌زاده قاسم و سراب ناوکش چگنی هرکدام ۵۰ نفر بحث آموزش را داشته‌ایم و برای بحث تسهیلات به صندوق کارآفرینی معرفی‌شده‌اند. مزایده هتل صخره‌ای خرم‌آباد انجام و خوشبختانه از مؤسسات توانمند بومی مشغول به‌کار است که بنا است تا پایان امسال ۲ طبقه از این هتل راه‌اندازی شود و به بهره‌برداری برسد.

سلیمانی افزود: کارهای ساخت‌وساز هتل صدف نیز انجام می‌شود و برای بحث تسهیلات نیز معرفی‌شده است؛ هتل تابان که جز پروژه‌های اقتصاد مقاومتی است تقریباً تکمیل شده و در شهریورماه به بهره‌برداری می‌رسد. هتل بام لرستان در حال انجام است که تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image 139502231426054937690554 82124509-70818100 ورزش

یک دیدگاه