تاریخ خبر: ۰۶ مرد ۱۳۹۵
رونمایی از وعده جدید برای هتل صخره‌ای؛ ۲ طبقه امسال افتتاح می‌شود

رونمایی از وعده جدید برای هتل صخره‌ای؛ ۲ طبقه امسال افتتاح می‌شود

رونمایی از وعده جدید برای هتل صخره‌ای؛ ۲ طبقه امسال افتتاح می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: قرار است تا پایان سال جاری دو طبقه از هتل صخره ای خرم آباد به بهره برداری برسد.

غلامرضا سلیمانی ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با بیان اینکه در رابطه با اقتصاد مقاومتی سازمان میراث فرهنگی ۲۳ پروژه دارد، اظهار داشت: از این تعداد دو پروژه مربوط به کمیته عمرانی، ۱۰ پروژه مربوط به کمیته برنامه ریزی و ۱۱ پروژه مربوط به کمیته اقتصادی است.

وی اضافه کرد: در برنامه سازمان میراث فرهنگی سه بنای تاریخی استان برای مرمت به بخش خصوصی واگذار خواهند شد.

۸ بنای تاریخی لرستان به بخش خصوصی واگذار می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان عنوان کرد: هدف ما این است که تعداد پروژه های واگذاری به بخش خصوصی را به هشت فقره برسانیم.

سلیمانی با بیان اینکه طرح ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع دستی خرم آباد در سال ۹۵ شروع شده است، گفت: اعتبار مورد نیاز برای اتمام این طرح در پایان خرداد ماه سال ۹۶  حدود سه هزار میلیون ریال است.

وی با اشاره به اینکه طرح توسعه و ترویج صنایع دستی در روستاهای استان در سال ۹۳ آغاز شده است، افزود: این طرح با اعتباری بالغ بر دو هزار و ۶۰۰ میلیون ریال در پایان خرداد ماه سال ۹۶ به اتمام خواهد رسید.

رونمایی از وعده جدید برای هتل صخره ای خرم آباد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان به برگزاری مزایده هتل صخره ایی شهرستان خرم آباد و واگذاری آن به یک موسسه بومی اشاره کرد و بیان داشت: قرار است تا پایان سال جاری  دو طبقه از این هتل راه اندازی شود و به بهره برداری برسد.

سلیمانی با بیان اینکه هتل شاپورخواست در حال حاضر در تملک بانک ملت قراد دارد، تصریح کرد: در این پروژه به دلیل عدم وجود سرمایه گذار، عدم پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی و همچنین بدهی سایر اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با پروژه عملا اقدام موثری از سوی سرمایه گذار انجام نشده است.

وی به اتمام فاز اول اقامتی هتل پنج ستاره صدف اشاره کرد و گفت: اعتبار مورد نیاز برای اتمام این پروژه در سال ۹۵ حدود  ۱۰۰ هزار میلیون تومان است.

مدیرکل سازمان میراث فرهنگی لرستان با بیان اینکه هتل تابان تقریبا تکمیل شده است و جزء پروژه های اقتصاد مقاومتی سازمان میراث فرهنگی است، تصریح کرد: این هتل در شهریور ماه سال جاری با اعتباری بالغ بر ۲۰ هزار میلیون ریال  به بهره برداری خواهد رسید.

سلیمانی در ادامه سخنان خود به تکمیل هتل بام لرستان اشاره کرد و افزود: این هتل با اعتباری بالغ بر ۲۱ میلیون تومان در اسفند ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

بنا بر این گزارش، هتل صخره ای خرم آباد نزدیک به ۱۵ سال است عملیات اجرایی آن نیمه کاره مانده و تاکنون بارها از سوی مسئولان از روند اجرای این پروژه انتقاد شده است و این در حالیست که طی سالهای اخیر با توقف عملیات اجرایی این پروژه انتقادات از آن دوچندان شده به گونه ای که مردم لرستان از این پروژه به عنوان پروژه ای تاریخی یاد می کنند.

منبع: مهر

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

139410291153464156933854 3 (4) 139404010931294275547974 sonof

یک دیدگاه