تاریخ خبر: ۱۷ آذر ۱۳۹۴
واگذاری بیش ازپنج هزار واحد مسکن مهر لرستان به متقاضیان

واگذاری بیش ازپنج هزار واحد مسکن مهر لرستان به متقاضیان

استاندارلرستان گفت: پنج تا شش هزار واحد مسکن مهر این استان با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به متقاضیان واگذار می شود.
هوشنگ بازوند به ایرنا گفت :سفروزیر کشور به لرستان در آینده نزدیک و پس از اربعین حسینی انجام خواهد شد.
وی همچنین اظهار داشت: عملیات اجرایی احداث پارک مینیاتوری در کنار پل تاریخی شاپور خواست(پل شکسته) خرم آباد نیز به منظور ساماندهی اطراف پل تاریخی با حضور وزیر کشور آغاز می شود.
وی افزود: احداث این پارک در راستای ساماندهی اطراف پل و استفاده از ظرفیت تاریخی آن با رعایت تمامی اصول مرتبط با آثار تاریخی و ایجاد فضایی مناسب با توازن بخشی طرح های مورد نیاز اطراف پل و ایجاد یک چشم انداززیبای شهری در دستور کار قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: ۷۰ میلیارد ریال اعتبار در زمینی به مساحت دو هکتار برای احداث این پارک مینیاتوری خرم آباد هزینه خواهد شد.
بازوند گفت: همچنین علاوه بر احداث پارک، یک دریاچه به مساحت چهار هکتار و با اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال نیز در اطراف پل شاپورخواست ایجاد می شود.
به گفته وی پل شاپور خواست (شاپوری و یا پل شکسته) خرم آباد درجنوب غربی این شهر و در غرب شهر قدیمی «شاپورخواست» ، یکی از شاهکارهای معماری دوره ساسانی باقی مانده است.
استاندارلرستان همچنین تصریح کرد: شرکت درجلسه شورای اداری استان وسخنرانی پیرامون انتخابات پیش رو، حضور در جلسه شورای مواد مخدر استان و شرکت در آغاز عملیات اجرایی ساختمان استانداری لرستان از دیگر برنامه های وزیر کشور به استان است.
بازوند ادامه داد: در حال حاضر یک خیر غیر بومی در حال احداث دوپل به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال درشهر خرم آباد است که مراسم تجلیل از این خیرعمرانی با حضورآقای رحمانی فضلی برگزار می شود.
به گفته وی فعالیت رسمی مرکز پنجره واحد صدور مجوزهای سرمایه گذاری به منظور تسهیل در اخذ استعلام های لازم با حضور وزیر کشور آغاز خواهد شد.
بازوند اضافه کرد: در این مرکز تسهیل سرمایه گذاری، نمایندگان تمامی دستگاه ها در استانداری لرستان مستقر شده و نسبت به اخذ و صدور استعلام های لازم در یک روز اقدام می کنند.
وی تصریح کرد: امروزه سرمایه گذارانی که برای راه اندازی کسب وکار به استان مراجعه می کنند باید برای اخذ استعلام و مجوز به ادارات مختلف مراجعه کنند که این کار به طور معمول زمانبر و خسته کننده بوده و موجب انصراف برخی سرمایه گذاران می شود.
وی ادامه داد: شرایط سخت اخذ استعلام و ملاقات با افراد مختلف در این مسیر در برخی مواقع منجر به فسادهای مالی شده که راه اندازی پنجره واحد تسهیل فضای کسب و کار عامل مهمی در راستای پیشگیری از این معضلات خواهد بود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image

یک دیدگاه