تاریخ خبر: ۰۶ مرد ۱۳۹۵
سنددار کردن املاک و اراضی روستائیان استان لرستان در دستور کار قرار گیرد

سنددار کردن املاک و اراضی روستائیان استان لرستان در دستور کار قرار گیرد

سنددار کردن املاک و اراضی روستائیان استان لرستان در دستور کار قرار گیرد

استاندار لرستان گفت: سنددار کردن املاک و اراضی روستائیان استان لرستان باید در دستور کار قرار گیرد.

 هوشنگ بازوند شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اداری لرستان که در سالن اجتماعات استانداری لرستان برگزار شد ضمن گرامیداشت سالگرد عملیات غرورآفرین مرصاد اظهار داشت: مدیران استان باید حساسیت زیادی روی شرکت در نماز جمعه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور طرح دیدار با استانداران را برای رفع مشکلات استان‌ها در دستور کار خود قرار داده است افزود: بدون هیچ‌گونه رایزنی من به‌ عنوان اولین استاندار برای این دیدار انتخاب شدم که مایه خوشحالی است.

استاندار لرستان با بیان اینکه بحث بیکاری به‌عنوان چالش جدی که مردم لرستان از آن رنج می‌برند اولین موضوع مطروحه در دیدار روز گذشته با رئیس‌ جمهور بود عنوان کرد: اختصاص ۱۰ درصد یارانه تسهیلات به استان‌هایی که نرخ بیکاری بالا دارند از پیشنهاد‌ات ما به رئیس‌جمهور بود.

وی بیان کرد: در این دیدار در رابطه با هزار کیلومتر لوله نفت و گاز که از استان ما می‌گذرد صحبت شد و گفتم که این لوله‌ها در سایر استان‌ها ۲۰ هزار شغل و ۵۰ هزار میلیارد سرمایه‌گذاری به وجود آورده اما در استان ما به‌ جز مشکلات و مباحث زیست‌محیطی هیچ کاری نکرده است.

بازوند با بیان اینکه رئیس‌جمهور قول تهیه خوراک از نفت خام برای سرمایه‌گذار احتمالی در این زمینه را داده است خاطرنشان کرد: رئیس‌ جمهور دستور ۴۰ میلیارد تومان از اسناد خزانه برای آزادسازی حریم قلعه فلک افلاک را صادر کردند.

وی تبدیل‌ شدن قلعه فلک افلاک به قطب گردشگری را قدم بزرگی در راه توسعه استان دانست و گفت: صمیمانه از سردار کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان به دلیل همکاری بسیار خوب در تخلیه پادگان حریم قلعه تقدیر و تشکر می‌کنیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه در مورد تخصیص آب به‌ طور مفصل با رئیس‌جمهور صحبت شد اظهار داشت: جای امیدواری است که در لرستان پیشرفته‌ترین کار گلخانه‌ای توسط شرکت هلندی انجام می‌شود که این همان اقدام و عمل است.

وی با بیان اینکه در مورد پول گندم کشاورزان با رئیس‌جمهور صحبت شد افزود: امسال شاید حدود ۴۵۰ هزار تن تولید گندم داشته باشیم که رکورد بسیار خوبی است که لطف خدا و نزولات جوی است.

بازوند با اشاره به اینکه در مورد وام ازدواج جوانان استان با رئیس‌جمهور صحبت شده و وی دستورات لازم را دادند عنوان کرد: یکی از تقاضاهای ما به رئیس‌جمهور این بود که به استانداران اختیارات بیشتری بدهند و وزرا اختیارات را به مدیران کل واگذار کنند تا بتوانیم راحت‌تر تصمیم بگیریم.

وی با بیان اینکه هر سال شاهد کاهش جمعیت روستایی و رشد جمعیت شهری و حاشیه‌نشینی هستیم بیان کرد: در روستا باید توسعه و تولید ثروت شود که برش روستایی اقتصاد مقاومتی بسیار تأثیرگذار است.

استاندار لرستان با تأکید بر اینکه از فردا در حضور وزیر کشور حساب‌کشی شده و همه باید اقدامات خود را بیان کنند گفت: باید یک سری روستاهای هدف برای کار اقتصادی مشخص‌ شده و از سرمایه خرد روستائیان استفاده شود.

وی با بیان اینکه باید سنددار کردن املاک و اراضی روستاییان در دستور کار قرار گیرد تصریح کرد: در سفیر وزیر کار ما اعتبارات صندوق کارآفرینی را تا حدود ۱۲۰ میلیارد تومان افزایش دادیم در حالی‌ که سال گذشته ۴۳ میلیارد تومان بوده است که سود آن‌ها چهار درصد و برای بنگاه‌های کوچک است.

بازوند با اشاره به اعتبار طرح تکاپو از ۱۱ میلیارد تومان به ۱۱۹ میلیارد تومان افزایش داده شد خاطرنشان کرد: در استان یک برنامه رادیویی تحت عنوان سلام لرستان فعالیت دارد که برنامه بسیار خوبی بوده از ۶ و ۳۰ دقیقه صبح آغاز می‌شود.

وی اظهار داشت: مدیران همه به این برنامه گوش دهند چرا که در آن مردم مشکلات خود را بیان می‌کنند که تقاضا داریم مردم را یادداشت کرده و به دنبال حل آن‌ها بروند چرا که این مشکلات مطروحه با چهار پنج میلیارد تومان حل می‌شود.

استاندار لرستان افزود: اگر مدیران به این برنامه و مشکلات مردم توجه نکنند ممکن است دوستی ما با این دوستان به هم بخورد.

وی به آتش‌سوزی شدید روز جمعه در خطوط لوله‌های نفت پلدختر اشاره کرد و گفت: کمتر از چهار ساعت این آتش مهار شد که من صمیمانه از همه مدیران حاضر در محل حادثه تقدیر و تشکر می‌کنم.

بازوند با اشاره به اینکه خرید محصولات داخل استانی باید در دستور کار همه مدیران قرار گیرد عنوان کرد: انتظار داریم اگر دوره کاری مدیرکلی تمام می‌شود بتواند حداقل سه مدیرکل در آن حوزه تحویل دهد که این به یک چالش مدیریتی در استان تبدیل‌ شده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه دو همایش بزرگ در هفته فرهنگی اقتصادی لرستان در تهران برگزار می‌شود تصریح کرد: همایش اقتصادی با حضور حدود ۴۰۰ نفر از سرمایه‌گذاران و معاون اول رئیس‌جمهور و همایش فرهنگی با حضور وزیر ارشاد و بسیاری از مسئولان فرهنگی کشور برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دهکده مقاومت یک ظرفیت بسیار خوب با امکانات و تجهیزات بسیار خوبی در حوزه گردشگری است و انتظار داریم مدیرانی که می‌توانند به این مجموعه کمک کنند.

منبع: تسنیم

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

139304020947222703063374 139511010850147359744124[1] 1764195 13930315182216222929164

یک دیدگاه