تاریخ خبر: ۲۸ مهر ۱۳۹۴
شب های خاطره انگیز موسیقی کلاسیک در خرم آباد

شب های خاطره انگیز موسیقی کلاسیک در خرم آباد

بقلم اسفند بیرانوند

درعرصه ی هنرموسیقی تالارشیدای مجتمع فرهنگی ، هنری ارشاد خرم آباد شاهد رقم خوردن دو شب خاطره انگیز بود.
پنج شنبه ۵ و جمعه ۶ شهریور ماه طرفداران موسیقی کلاسیک ، در این تالار شاهد و شنوای اجرای قطعاتی ازموسیقی کلاسیک ساخته برجسته ترین موسیقدانان و آهنگ سازان جهان بودند IMG_9490
حامد چنگایی نوازنده پیانووعلی رضایی نژاد نوازنده ویلون دراین دو شب برای اولین بار لرستانی ها را مهمان این قطعات کردند.
شب های موسیقی کلاسیک لرستان با اجرای قطعه هایی همچون چهارفصل ویوالدی از یک والس، یک پولونز ویک نوکتورن ازشوپن، رویای یک مرد ازیانی، موسیقی فیلم های ماموریت غیرممکن و قصه عشق هنر خود را درمعرض قضاوت همشهریان گذاشتند و استقبال همشهریان نشان از فرهنگ می داد و اینکه مردم خواستار و مشتاق شنیدن آثار فاخر می باشند.
نکته قابل ذکرسانس اول این کنسرت،حضورشهرام کیمایی وتقدیرازایشان بخاطر حمایتشان درجهت آموزش موسیقی درلرستان بود. حامد چنگایی که ازابتدا شاگرد شهرام کیمیایی بوده است هدیه ای را به رسم یادبود تقدیم ایشان کرد و از زحماتشان تقدیر کرد. کیمایی نیزگفت: خیلی خوشحالم که می بینم هنرجویانم بطورمستقل ودرسبک های متفاوت مشغول به کار شده اند.
از نکته های برجسته وقابل توجه دراین دوئت (دونوازی) حضوراستاد علی اکبرشکارچی موسیقدان برجسته کشورمان به هنگام اجرای شب دوم بود.
استاد شکارچی که همراه با دو تن از دیگر اساتید موسیقی ایرانی،پژمان حدادی و داریوش طلایی به خرم آباد آمده بود، دراجرای چهارم گروه موسیقی کلاسیک به سالن شیدا آمد وپای اجرای ۳ قطعه ازجمله چهار فصل ویوالدی نشست.
استاد شکارچی خطاب به حاضرین درسالن گفت: من شیفته اجرای این جوانان شدم وتوقع نداشتم چنین استعدادهای جوانی را دراینجا ببینم.
اینها نسل آینده وآینده سازان موسیقی هستند واجرای اینها برای من مانند نسیم بهاری بود ، مثل همین بهاری که در ۴ فصل و یوالدی اجرا کردند.
همچنین استاد احمد مراحمی که در سالن حضور داشت ضمن ابراز رضایت از این اجرا گفت: واقعا حیف است که چنین اجرایی در این سالن کوچک باشد و باید در سالن بزرگتری شاهد این چنین کنسرت هایی باشیم.
در پایان اجرای شب دوم رئیس انجمن موسیقی لرستان نیز درجمع حاضرین از اجرای تاثیر گذار دوئت در این شب تقدیر کرد.
عباسیان با اشاره به استقبال مردم و اجراهای دقیق و هنری قطعات گفت: هنگامی که قطعات را می شنیدم احساس کردم به موسیقی اصلی فیلم گوش می دهم. وی گفت: به عنوان رئیس انجمن موسیقی قول می دهم که درآینده این برنامه درسالنی با فضای مناسب برای همگان اجرا شود .
گفتنی است دو شب مذکور همزمان در دوسالن درمجتمع ارشاد خرم آباد برنامه موسیقی برگزار بود. درسالن شهید آوینی ارشاد گروه موسیقی ایرانی به سرپرستی داریوش طلایی برنامه اجرا کردند و در سالن شیدا همانگونه که پیش از این نیز گفته شد ، قطعات کلاسیک توسط پیانو و ویلن اجرا می شد . انجمن موسیقی ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با برنامه ریزی این دو برنامه همزمان نشان دادند در عرصه موسیقی برای همه سلایق بر نامه دارند. عباسیان که تا پایان کار گروه ها در سالن حضور داشت گفت: اجرای امشب حاصل سالها مرارت وتمرین گروه اجرایی می باشد و به همین سادگی ها نیست.
وی افزود: انجمن موسیقی لرستان قصد دارد تا با توجه به سلایق مختلف برنامه ریزی های اجرایی را برای همه اهالی موسیقی انجام دهد تا مخاطبانشان از برنامه ها رضایت کافی داشته باشند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image قلم image

یک دیدگاه