تاریخ خبر: ۱۷ آذر ۱۳۹۴
اختصاص ٦٠٠ میلیون ریال بودجه برای خرید کتاب

اختصاص ٦٠٠ میلیون ریال بودجه برای خرید کتاب

معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان لرستان گفت: امسال ٦٠ میلیون تومان بودجه به خرید کتاب‎های چاپ ٩٣ و ٩٤ اختصاص یافت تا ناشران و مولفان به نوعی حمایت شوند.
به گزارش بامداد لرستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، ماشاءالله امان‎الهی بهاروند افزود: کتاب میراثی ماندگار در پهنه زندگی بشر بوده و وظیفه همه افراد فرهیخته و نهادهای فرهنگی کشور اشاعه، گسترش و تقویت هر چه بیشتر مساله کتاب و کتابخوانی است.
وی بیان کرد: برگزاری مسابقات کتابخوانی و خلاصه‎نویسی کتاب‎ها می‎تواند افراد را به مطالعه گرایش دهد. این‎گونه مسابقات باید اصولی و سنجیده برگزار شود تا باعث شود عده‎ای زیادی از افراد به مطالعه سوق پیدا کنند.
این مقام مسئول اضافه کرد: ایجاد فضای کتابخانه، فراهم کردن امکانات و فرصت‎های مطالعاتی نیز زمینه بالا رفتن مطالعه و فرهنگ کتابخوانی را بالا می‎برد.
امان‎الهی بهاروند یادآور شد: باید کتاب‎های تازه و جدید به مجموعه کتابخانه‎ها اضافه کرد و این کار حیات و پویایی آنها را تعیین می‎کند.
وی با تأکید بر اینکه باید مردم را به سمت کتاب و کتابخوانی ترغیب کرد، یادآور شد: حمایت از مولف و ناشر هر دو زمینه‎ساز رشد، توسعه نشر و از طرفی کتاب‎‎خوانی است.
معاون فرهنگی ارشاد لرستان گفت: عرضه کتاب در نمایشگاه‎ها، کتاب‎فروشی‎ها و فروشگاه‎های اینترنتی به توسعه فرهنگ کتاب‎خوانی کمک می‎کند.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

image image image image

یک دیدگاه