تاریخ خبر: ۲۴ آذر ۱۳۹۴
شهردار خرم آباد: مدیران کم کار از طریق بی سیم عزل می شوند

شهردار خرم آباد: مدیران کم کار از طریق بی سیم عزل می شوند

دردومین جلسه ستاد حوادث غیر مترقبه شهرداری که به ریاست شهردارخرم آباد به منظور ارزیابی عملکرد عوامل اجرایی شهرداری در زمان وقوع بارندگی های اخیر وبررسی میزان پیشرفت مصوبات جلسه گذشته ستاد حوادث، برگزارشد، شهردار خرم آباد با بیان اینکه در زمان وقوع مشکلات بارندگی، سیل وحوادث، مدیران شهری باید در صف اول حل مشکلات باشند، عنوان کرد: مردم مدیریت امورشان را به ما سپرده اند واین ما هستیم که باید به جای آنها تصمیم بگیریم و مسائل را حل و فصل کنیم.
به نقل ازروابط عمومی و اموربین الملل شهرداری خرم آباد یحیی عیدی بیرانوندگفت: باوجود تلاش های انجام شده از سوی سازمان آتش نشانی اما رضایت لازم ایجاد نشد و باید در خصوص به روز آوری امکانات و تجهیزات این سازمان بازنگری جدی واصلاح موردنیاز انجام شود. مدیران مربوط باید موضوع خدمات ایمنی و تعمیروتجهیز ابزارووسایل را در دستور کار قرار دهند.
شهردار مرکزاستان با اشاره به اینکه مدیران شهری لازمست به طور دقیق فهرست داشته ها و نداشته هایشان را درحوزه خدمات رسانی بدانند افزود: انتظارنداریم درزمان وقوع بحران مسائل پیش بینی نشده داشته باشیم یا ندانیم میزان کارآیی تجهیزات مان چه اندازه ا ست یاکدامشان خارج از رده هستند و یا نیاز به تعمیر دارند. ما از مدیران شهری در مناطق توقع داریم مسئولیت صدو چند هزار نفری شهروند تحت حوزه شان را به طورکامل عهده دار باشند و وقت بحران بی سیم به دست در محل حاضر باشند و البته در چنین مواقعی حضور بلافصل معاونین درکنار شهرداران نیز امری روشن و بدیهی است.
عیدی بیرانوند تصریح کرد:کلیه ایستگاه های آتش نشانی باید تجهیز شوند و علایم، پایه،چراغ خطر و فلش نیز باید به تعداد کافی تهیه و استفاده شود.
وی افزود: روابط عمومی ها در این مواقع باید حضورفعالانه داشته باشند و اتفاقات و حوادث را ثبت و ضبط و آرشیو کنند ودردسترس مدیران عمران و مناطق قرار دهند و جمعه کاری ها را محقق کنند.
عیدی بیرانوند ادامه داد: یک مدیر کارآمد می تواند تشکیلات ناکارآمد را به کارآمد بدل کند. چنین مدیری از جیب خودش هم که شده باید در مواقع بارندگی هزینه کند و اگر نمی تواند تعمیروتجهیز را اداره کند، مدیریت نپذیرد. پذیرفته نیست که شهردار منطقه توان هزینه کردن را نداشته باشد. ما باید به عنوان مدیران و مسئولان شهر پانصدهزارنفری خرم آباد با دیدگاه وسیع به موضوعات بنگریم و همگی وقت بحران حضور پررنگ داشته باشیم.
وی با بیان لزوم مهندسی و کارشناسی شدن موضوعات مطرح کرد: چرا جداول شهری ما مستقیم به کانال ها وصل شده است ومهندسان ما حداقل شیبی را درنظر نگرفته اند تابرگشت آب نداشته باشیم.از سوی دیگر بعد از وقوع بارندگی مدیران عمران و زیباسازی باید سطح مناطق را بررسی کرده و مشکلات پیش آمده را حل کنند.
عیدی بیرانوند ادامه داد: اگر نمی توانید وقت بگذارید و مسئولیت بپذیرید مدیر نشوید. مدیرشدن به منزله ی جبهه رفتن است وشخص باید همیشه آماده باش باشد وترک استراحت و علایق کند. درخصوص حل معضلات شهری همه ی سازمان وادارات زیرمجموعه شهرداری از زیباسازی و فضای سبز گرفته تا بازرسی وحراست باید خودیاری و تلاش فوری داشته باشند.
وی با اشاره به صورتجلسه شدن موارد مطروحه ادامه داد: از هم اکنون تامین نمک و مصالح و کیسه های سیمان در دستورکارباشد ولایروبی کانال ها توسط مسئولان خدمات شهری انجام شود. چراغ خطر و پروژکتورها مهیا شود. مانور ماهانه سازمان آتش نشانی انجام شود. فهرست رانندگان و تجهیزاتشان در دسترس باشد. برش های لازم در مناطق گلدشت و خیابان انقلاب ایجاد شود. آبگیری میدان ۲۲بهمن حل شود. پل های متحرک و موقت و نرده های متحرک تهیه شود و آموزش های لازم به پرسنل داده شود.
شهردارمرکزاستان عنوان کرد: مدیران مناطق مسئول و کارشناس آبهای سطحی منصوب کنند و بررسی کنند در کلان شهرها چه اقدامات مناسبی صورت گرفته است.
عیدی بیرانوند درپایان با تقدیر از تلاش های صورت گرفته تاکید کرد: ازاین پس اگر در مواقع بحران مدیری کم کاری کند، بلافاصله از طریق بی سیم عزل می شود.

از همین دسته:

(برای مشاهده تیتر ، نشانگر را یک ثانیه روی عکس نگه دارید)

139410021144247506770634 8 (7) image بحرینی

یک دیدگاه